Перерахунок пенсій Друк e-mail
Середа, 15 вересня 2010, 14:52

Застереження! Це лише короткий нарис в цілому про поняття розрахунку розміру пенсії паралельно до перерахунку/нарахування, яке здійснюють регіональні управління Пенсійного фонду України. За змістом стаття орієнтована на людей, які вперше стикнулися з подібними питаннями, прагнуть розібратися в нових для себе термінах, отримати загальне розуміння ситуації, визначитись у подальших діях щодо захисту своїх прав відповідно до чинного законодавства.

Надалі вживається поняття “перерахунок пенсії”, під яким, залежно від контексту, може матися на увазі перерахунок, проведений в управлінні пенсійного фонду або приватні розрахунки розміру пенсії.

Зрозуміло, що в повсякденному житті першу роль грають не стільки прийняті Верховною Радою закони чи постанови ПФУ, а власне розмір нарахованої пенсії. Пропоную почати з джерел фінансування пенсійних виплат. Історія становлення теперішнього способу пенсійного забезпечення розпочалася з розпадом Радянського Союзу створенням Українського республіканського управління Пенсійного фонду, в 1991 році регіональних органів та, власне, започаткуванням виплати пенсій не коштами держбюджету як окремої статті разом з іншими соціальними виплатами, а коштами Пенсійного фонду. В подальшому розробка пенсійного реформування відбувалася відповідно до запровадженої в більшості європейських країн програми Міжнародного валютного фонду, проектуванням якої в Україні займалася компанія ПАДКО за підтримки USAID. Результатом багатьох років роботи та фінансування численних коштів стало прийняття Закону України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» 14.01.1998 року, прийняття основного пенсійного закону від 01.01.2004 року. По суті відбувається перехід від системи пенсійного забезпечення до системи пенсійного страхування,  принципів системних виплат від державних пенсій до пенсійних виплат коштами Пенсійного фонду як незалежної неприбуткової організації. Важко заперечити – пенсійне реформування в Україні прямує позитивним шляхом, попри численні недоліки, дотримується ідеї загальнолюдської солідарності та субсидування - проте катастрофічні економічні, демографічні, культурні кризи останніх десятиріч зумовили нинішні реалії взаємин громадян з органами державної влади та регіональними управліннями Пенсійного фонду (які в свою чергу, на загальному фоні нестачі грошей, не рідко керуються власним тлумаченням чинних законів, по суті ухиляються від їх виконання, як кажуть «до законодавчого врегулювання питання…»).

Стан нашого суспільства загальновідомий, зокрема той факт, що Ви читаєте статтю на сайті «Юридична консультація», яка називається «Перерахунок пенсій», і саме існування цієї статті – свідчать про певні негаразди системи пенсійного страхування в цілому. Отже, ситуація породжує проблеми, проблеми – попит, попит – пропозицію. Багатьом не вдається розібратися серед підводних каменів пенсійного законодавства без кваліфікованої консультації і чимало юридичних фірм надають таку послугу. Проте, якщо вже пенсіонер вирішує звернутись до юристів “за перерахунком пенсії”, розрахунком її розміру, чи не найголовніше, про що треба потурбуватись — це далеко не вартість послуг фахівця чи відповідні  гарантії якості, а про саме усвідомлення необхідності цього кроку. До того ж існують шахраї, які можуть за певну винагороду зробити перерахунок розміру пенсії, надавши результат обчислень, який іноді являє собою просто довільний набір цифр (не забувайте, що проведення розрахунку розміру пенсії першочергово є роботою Пенсійного фонду і в будь-якому разі перш ніж звертатися до приватних фірм варто поспілкуватись з інспектором за місцем проживання).

Наведу ряд причин провести розрахунок розміру пенсії паралельно до послуг з розрахунку пенсійного фонду:

- бажання вивести більший коефіцієнт зарплати під час оптимізації пенсії (вибір оптимального періоду зарплат для виключення з розрахунку, вибір п'яти років до періоду персоніфікації з більшим коефіцієнтом зарплати) - таку практику спричиняють випадки, коли інспектора пенсійного фонду серед наданих довідок про п'ять років зарплат вибирають ту довідку, яка в цілому дає кращий коефіцієнт та ігнорують те, що часто більший коефіцієнт дасть застосування в розрахунку даних, взятих з різних довідок, якщо вони стосуються одного безперервного періоду (по суті не вводять в програму всі дані, надані пенсіонером); після перерахунку пенсії працюючого пенсіонера пенсійний фонд іноді застосовує ті самі періоди, які виключаються з розрахунку, застосовані при нарахуванні, хоча нове обчислення (з урахуванням нових даних про заробітні плати) також може вплинути на загальний коефіцієнт тощо;

- оптимізація податкових виплат підприємців - попередні розрахунки корисні для оптимізації податкових відрахувань з декларованої заробітної плати підприємців, які планують вийти на пенсію. Порівняння різних варіантів запланованих відрахувань у співвідношенні з тим, як вони вплинуть на майбутній розмір пенсії, дає можливість оптимізувати такі виплати. Наприклад мають місце випадки, коли відрахування за певний період в максимальному розмірі, який береться для розрахунку пенсії (максимальна зарплата для розрахунку, якщо заробітна плата за відповідні періоди більша - для розрахунку береться встановлений максимальний розмір) по суті є невигідними підприємцю;

- необхідність мати додаткову інформацію під час судового провадження (зокрема в Європейському суді з прав людини), така як розрахунок розміру завданої матеріальної шкоди, спричиненої неправомірними діями управління пенсійного фонду;

- бажання додатково пересвідчитись в тому, що пенсія нарахована у відповідності до законодавства.

Крім того зауважу, що в більшості ситуацій, які потребують визначитись щодо подальшої поведінки у вирішенні пенсійних питань, надзвичайну превентивну користь має ознайомлення з основними пенсійними законами (посилання на них можна знайти на нашому сайті). Численні статті в мережі інтернет, в тому числі цей текст, часто містять окремі витяги з законів, не змальовуючи при цьому загальну картину, являють собою суб'єктивне узагальнення автора щодо того чи іншого питання – натомість власне закони містять вихідні дані, які в більшості випадків дають вичерпні відповіді в конкретній ситуації у всій її повноті. Знання положень законодавства необхідне на всіх етапах вирішення конфліктів з пенсійним фондом, результати приватних розрахунків не виконують функції офіційних документів - лише джерела інформації, яку можна використати.

Часто лише поверхового ознайомлення з документами достатньо для розуміння того, чи є необхідність робити перерахунок. Як приклад наведу ситуацію з пенсіонерами, які здобули право на пенсію в дев’яностих роках чи раніше, не працювали з того часу, зараз отримують пенсію в мінімальному розмірі — нажаль в більшості випадків жоден паралельний розрахунок не виявляє способу встановити більший від мінімального розмір пенсії і часто єдина можливість переступити цей поріг з’являється зі здобуттям права на перерахунок з нинішніми показниками середньої заробітної плати та величини оцінки одного року страхового стажу. До того ж зауважу, що знання законів,  ознайомлення з даними, що містяться на сайті комітету статистики достатньо, щоб провести перерахунок розміру пенсії самому. В пенсійному фонді розрахунок здійснюють спеціалісти, які мають відповідну кваліфікацію та досвід роботи, проте визначений законами порядок обчислення розміру пенсії цілком доступний.

Розпочавши дії щодо перевірки на дотримання законності при нарахуванні пенсії, слід морально налаштуватись на те, що в разі виявлення порушень, викликані на їхній основі конфлікти громадян з Пенсійним фондом умовно можна поділити на дві категорії. В першому випадку їх можна вирішити лише в судовому порядку. В такому разі інші шляхи оманливі — задовольняються далеко не всі питання, деякі з них можна вирішувати роками.

Щодо другої категорії справ інструктивні роз'яснення, якими керуються працівники пф в своїй роботі в переважній більшості випадків не перешкоджають врегулюванню спору в позасудовому порядку. До них умовно можна віднести: "відмову" від п'ятирічки до 01.07.2000 року;  вибір іншої п'ятирічки (для розрахунку можна брати будь-які п'ять років зарплат до 01.07.2000 року); зміну періоду оптимізації (періоду зарплат, виключеного з розрахунку); включення до пенсійної справи та розрахунку нових даних.

Не слід розраховувати, що перспективу вирішення спірного питання, можна з'ясувати безпосередньо поспілкувавшись з інспектором пф, адже інформація, отримана при усному спілкуванні від початку не несе в собі юридичної сили та в подальшому не може бути використана як доказ, пенсіонер не зможе надати жодного документу, який би підтвердив що він отримав ту чи іншу інформацію від працівника пенсійного фонду. В сукупності з тим, що часто така інформація різниться з офіційною позицією, викладеною письмово, від початку вірним рішенням буде “спілкування” з установами пенсійних фондів лише у письмовій формі, навіть якщо потребується лише консультація або уточнення. Це також стосується вимог до пенсіонера піднести різноманітні довідки, виписки, підтвердження тощо, робити запити щодо них є одним з обов’язків Пенсійного фонду. Письмова відповідь не тільки надає аргументоване роз’яснення по суті — це документ, який може бути використаний в інтересах пенсіонера, і часто саме відсутність такого листування з пенсійним фондом унеможливлює позитивне врегулювання спору.

Судова практика з пенсійних питань в Україні, в свою чергу, гідна уваги голлівудських сценаристів, інакше не можна назвати ситуацію, коли привід подати до суду виникає у цілих категорій пенсіонерів, а деякі з них опиняються в ситуації, коли чесно відпрацювавши протягом життя та здобувши право на пенсію змушені спершу завітати до юристів, потім до суду і лише тоді до ощадкаси. В першу чергу це стосується пенсіонерів, на яких поширюються дії законів Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; Про соціальний захист дітей війни; працюючих пенсіонерів, яким не пощастило робити перерахунок пенсії в період з 2009 року; пенсіонерів, які працювали за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників у періоди, коли не проводилась атестація робочих місць та багатьох інших, зокрема часто не виконуються норми законів Про наукову і науково-технічну діяльність, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, Про освіту, Про державну службу.

Ліквідаторам аварії на ЧАЕС виплачується щорічна допомога на оздоровлення в розмірі, який не відповідає встановленому законом та становить значно меншу суму. До того ж законом передбачено право компенсувати кошти за організацію самостійного санаторно-курортного лікування. Схожа ситуація відбувається з виплатою підвищень до пенсії дітям війни.

У разі, якщо пенсіонер після призначення пенсії продовжував працювати, та набув додатково 24 місяці страхового стажу, провадиться перерахунок розміру його пенсії, в обчисленні якого застосовується “показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні... за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії”. Проте пенсійні фонди при перерахунку в період з 2009 року застосовують показник середньої заробітної плати за рік (середній за три роки) який передує року призначення пенсії або 2007 рік. Приблизну кількість грошей, які пенсіонер в цьому випадку недоотримує щомісяця, можна розрахувати на калькуляторі двома операціями віднімання та однією множення. Припустимо є нарахований розмір пенсії, проте ми не робимо паралельного перерахунку, тож ані величина особистого середнього заробітку для розрахунку пенсій, ані коефіцієнт страхового стажу нам не відомі. Віднімемо від наявного розміру пенсії доплату за понаднормовий стаж (якщо пенсія більша від мінімальної, його величина складатиметься додаванням по одному відсотку від мінімальної пенсії за кожен рік понаднормового стажу; з січня по жовтень 2009 розмір мінімальної пенсії становив 544 гривні, у листопаді та грудні 573 гривні, з січня по березень 2010 року 695 гривень; квітень-червень 706 гривень, липень-вересень 709 гривень; у жовтні та листопаді 723 гривні; грудень - 734 гривні; з січня 2011 року - 750 гривень) та доплату в зв’язку з особливим статусом, якщо така є. Результат помножимо на 1,31395 (співвідношення середніх заробітних плат) якщо перерахунок робився в 2009 році, 1,37776 якщо в 2010 році тощо, більш детальну інформацію Ви можете отримати в статтях Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам та Про судову практику в справах щодо перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам. Різниця між результатом, отриманим після множення та результатом, отриманим після віднімання і є кількістю, яка шукалася.

Підсумую: способом та порядком розрахунку розміру пенсії слід цікавитись та відповідно контролювати роботу пенсійного фонду щодо цього питання, адже нерідко ці дії можуть вплинути на розмір пенсії в бік її збільшення, не обов'язково шляхом оскарження в суді.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:39
 

Коментарі   

 
# Наталья 15.11.2010, 14:39
Здравствуйте!По дскажите пожалуйста согласно какого Закона годовая помощь на оздоровление ликвидаторам аварии на ЧАЕС должна составлять 4 минимальных з/п инвалидам 3 группи. И если оплатили всего 100 грн. есть ли возможность добиться остальную сумму в суде?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 15.11.2010, 17:57
Цитую Наталья:
Здравствуйте!Подскажите пожалуйста согласно какого Закона годовая помощь на оздоровление ликвидаторам аварии на ЧАЕС должна составлять 4 минимальных з/п инвалидам 3 группи. И если оплатили всего 100 грн. есть ли возможность добиться остальную сумму в суде?

Відповідно до ст. 48 діючої на даний момент редакції ЗУ «Про статус та соціальний захист осіб які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Проте ця стаття не зовсім відповідає Конституції України, а саме ч.3 ст. 22 у якій зазначено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про статус та соціальний захист осіб які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 6 червня 1996 року N 230/96-ВР у ст.48 було внесено зміни, якими встановлено розмір щорічної допомога на оздоровлення для інвалідів III групи у чотири мінімальні заробітні плати.
Таким чином ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про статус та соціальний захист осіб які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 6 червня 1996 року N 230/96-ВР було встановлено розмір щорічної допомога на оздоровлення для інвалідів III групи у чотири мінімальні заробітні плати.
Щоб отримати недоплачені суми, Вам необхідно звертатися з адміністративни м позовом до суду за місцем знаходження відповідача (Управління праці і соціального захисту населення ...).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Роксолана 29.08.2014, 14:20
Добрий день. Скажіть будь-ласка в якому році вийшов закон України, в якому для розрахунку пенсії береться зарплата по безробіттю як мінімальна зарплата?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:28
Цитую Роксолана:
Добрий день. Скажіть будь-ласка в якому році вийшов закон України, в якому для розрахунку пенсії береться зарплата по безробіттю як мінімальна зарплата?

Застосування прожиткового мінімуму, установленому для осіб, які втратили працездатність для встановлення мінімального розміру пенсії передбачено Законом України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування", який набрав чинності 01.01.2004 року.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Виктор Мищенко 08.11.2014, 19:51
У трудовій книжці відмічено що військова служба в рядах СРСР з 04.11.1981 по 05.11.1983 р.р.У пенсійному відділі підрахували згідно Наказу про зарахування до в/ч та Наказу про закінчення строкової служби.Але я служив на далекому сході і приїхати до м.Миколаїва та стати на військовий облік необхідно неякий час для проїзду до місця постановки на військовий блік. Як обліковуеться стаж строкової військової служби в період з 1981-1983 роки, з дати відправлення з Обл.військомату чи з дати Наказу про зарахування до В/Ч.?
Звільнення зі служби - з дати Наказу про звільнення з В/Ч чи з дати постановки на військовий облік за місцем проживання?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Наталья 15.11.2010, 18:27
Спасибо за консультацию. Вы очень нам помогли!!! :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Надія 07.01.2011, 21:09
Добридень!
У мене таке питання. У 2008 р. я оформила пенсію із зниженням віку (маю дитину-інваліда ), але продовжую працювати. Майже рік тому повернулась на держслужбу. На даний момент загальний стаж держслужби - 13 років. Хочу подати документи на перерахунок пенсії, оскільки з часу призначення пройшло вже більше 2х років. Чи можу я одночасно з перерахунком подати заяву на перехід із загальної пенсії на пенсію державного службовця?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 15.01.2011, 14:07
Цитую Надія:
Добридень!
У мене таке питання. У 2008 р. я оформила пенсію із зниженням віку (маю дитину-інваліда), але продовжую працювати. Майже рік тому повернулась на держслужбу. На даний момент загальний стаж держслужби - 13 років. Хочу подати документи на перерахунок пенсії, оскільки з часу призначення пройшло вже більше 2х років. Чи можу я одночасно з перерахунком подати заяву на перехід із загальної пенсії на пенсію державного службовця?

Відповідно до ст. 37 ЗУ "Про державну службу" на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Якщо Ви підпадаєте під зазначені вище вимоги Закону, Ви маєте право на перехід зі страхової пенсії за віком на пенсію державного службовця.
На практиці при перерахунку страхової пенсії пенсійний фонд застосує показник середньої зарплати в цілому по Україні за 2007 рік, в зв`зку з чим розмір Вашої пенсії суттєво збільшено не буде. Пенсія держслужбовців натомість призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Таким чином Ви можете подати заяву на перерахунок та лишитися на страховій пенсії, якщо її розмір більший від пенсії держслужбовся, але в такому разі доведеться звертатись з позовом до суду про зобов`язання провести перерахунок із застосуванням показника середньої зарплати за рік, який передує року звернення за перерахунком, або перейти на пенсію держслужбовця.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Юлія 12.01.2011, 13:00
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста выходили ли с весны 2010 года какие-либо законодательные акты о том, что проработавшему на територии России 2 года пенсионеру, которому уже оформили льготную пенсию на Украине, нельзя ее пересчитывать . до апреля месяца документы на перерасчет принимали, потом отказали мотивируя, что он работал не на территории Украины. Заранее благодарна!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 15.01.2011, 14:23
Цитую Юлія:
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста выходили ли с весны 2010 года какие-либо законодательные акты о том, что проработавшему на територии России 2 года пенсионеру, которому уже оформили льготную пенсию на Украине, нельзя ее пересчитывать . до апреля месяца документы на перерасчет принимали, потом отказали мотивируя, что он работал не на территории Украины. Заранее благодарна!

На скільки нам відомо, жодних нових нормативно-прав ових актів щодо Вашого питання не приймалось. Основним документом, який регулює зазначене питання лишається "Соглашение о гарантиях прав граждан государств участников Содружества Независимых Государств в области пенсионного обеспечения" від 13 березня 1992 року, зокрема ст. 6 цієї угоди.
Рекомендуємо Вам звернутись до пенсійного фонду з письмовою заявою для отримання аргументованої відповіді.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Віктор 30.01.2011, 12:16
Підскажіть будласка, в мене батько працював в МВД пішов на пенцію в 2005р. в 45 років, йому можна проводити перерахунок пенції чи ні?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 05.02.2011, 12:47
Цитую Віктор:
Підскажіть будласка, в мене батько працював в МВД пішов на пенцію в 2005р. в 45 років, йому можна проводити перерахунок пенції чи ні?

Перерахунок пенсії можна проводити, якщо Ваш батько після виходу на пенсію продовжував працювати, та відпрацював два роки з більшим заробітком, відповідно до ст. 44 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". В іншому випадку перерахунок пенсії буде здійснюватись автоматично у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбо вців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством (ст. 63, 64 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб")
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Віктор 07.02.2011, 09:30
Дякую, за допомогу. :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Сергій 02.02.2011, 18:28
Мені 56 рокув. Маю не повний гарячий стаж 8 років. Коли можна оформляти пенсію за віком? Загальний стаж у мене 35 років.
Працював газорізальником (газорежчик)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 05.02.2011, 13:02
Цитую Сергій:
Мені 56 рокув. Маю не повний гарячий стаж 8 років. Коли можна оформляти пенсію за віком? Загальний стаж у мене 35 років.
Працював газорізальником(газорежчик)

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці (5 років стажу за списком №1), пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам.
Таким чином, маючи 8 років стажу за списком №1, право вийти на пенсію у Вас з’явилося після досягнення 52-річного віку
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Website Submission 12.02.2011, 11:31
Є одне запитання. Моя заява написана і подана в пенсійний на оформлення пенсії в квітні 2010року. Якщо я оформлю пенсію зараз, чи я не загублю пенсійні виплати за період,що я оформляв пенсію,тобто від квітня 2010р до остаточної дати оформлення? Або за який період я маю отримати пенсію? Дякую
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 12.02.2011, 11:32
Цитую Website Submission:
Є одне запитання. Моя заява написана і подана в пенсійний на оформлення пенсії в квітні 2010року. Якщо я оформлю пенсію зараз, чи я не загублю пенсійні виплати за період,що я оформляв пенсію,тобто від квітня 2010р до остаточної дати оформлення? Або за який період я маю отримати пенсію? Дякую

Відповідно до ЗУ "Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування", пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування", днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший. У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія призначається, відновлюється за наявними документами.
Таким чином виплати за вказаний період мають зберегтися.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Website Submission 12.02.2011, 11:55
Доброго дня!

Скажіть, будь-ласка, як саме можна оформити свідоцтва про держ. страхування? Що для цього потрібно?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 12.02.2011, 11:58
Цитую Website Submission:
Доброго дня!

Скажіть, будь-ласка, як саме можна оформити свідоцтва про держ. страхування? Що для цього потрібно?

Порядок отримання свідоцтва про загальнообов'яз кове державне соціальне страхування регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 р. N 1306, якою затверджений порядок видачі та зразок свідоцтва про загальнообов'яз кове державне соціальне страхування.
zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1306-2000-%EF
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Вадим 23.02.2011, 18:51
Мені 47 років. Військовий пенсіонер за вислугою (25)років. Оформлений приватним підприємцем фіз.особою, на єдиному податку.Раніше сплачував податок до податкової 200 грн на місяць. Тепер, пенсійний фонд вимагає сплатити за прошлий рік 960 грн поквартально та з лютого цього року 326.53 грн щомісячно. За звітний період ні в мене ні у сімї доходу, прибутку не було, крім пенсії. Маю двох дітей до 16 років. Платити такі внески фінансово не спроможний. У міському пенсійному фонді даю запитання: При сплаті податку до пенсійного фонду чи буде мені перерахована пенсія. Відповідають: тільки після 60 років (як що я доживу) :sad: і у випадку перерахунку вона буде меньшою ніж у мене тепер військова. Для чого мені сплачувати податок у пенсійний фонд, як що я з цих грошей нічого не отримаю і мені не буде збільшено пенсію?
Запитання не зовсім про перерахунок, але ж ситуацію спробував пояснити.
Дякую за відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.02.2011, 21:55
Цитую Вадим:
Мені 47 років. Військовий пенсіонер за вислугою (25)років. Оформлений приватним підприємцем фіз.особою, на єдиному податку.Раніше сплачував податок до податкової 200 грн на місяць. Тепер, пенсійний фонд вимагає сплатити за прошлий рік 960 грн поквартально та з лютого цього року 326.53 грн щомісячно. За звітний період ні в мене ні у сімї доходу, прибутку не було, крім пенсії. Маю двох дітей до 16 років. Платити такі внески фінансово не спроможний. У міському пенсійному фонді даю запитання: При сплаті податку до пенсійного фонду чи буде мені перерахована пенсія. Відповідають: тільки після 60 років (як що я доживу) :sad: і у випадку перерахунку вона буде меньшою ніж у мене тепер військова. Для чого мені сплачувати податок у пенсійний фонд, як що я з цих грошей нічого не отримаю і мені не буде збільшено пенсію?
Запитання не зовсім про перерахунок, але ж ситуацію спробував пояснити.
Дякую за відповідь.

Безперечно, сплата податку "псує" коефіцієнти зарплати, які будуть застосовані при обчисленні страхової пенсії (на яку Ви здобудете право досягнувши 60 років, її розмір має бути більшим від нинішньої), в зв’язку з чим перед Вами, на мою думку, стоять два варіанти розв’язання цього питання:
1. Продовжувати сплачувати єдиний податок, одночасно укласти договір з пенсійним фондом та добровільно сплачувати пенсійні внески в сумі, яка забезпечуватиме величину коефіцієнтів зарплати на доцільному рівні. Для цього необхідно зробити розрахунки розміру пенсії та визначити, яку суму необхідно сплачувати у співвідношенні до прогнозованого розміру пенсії. На скільки я розумію, такий шлях Вам не підходить.
2. Припинити ФОП та не робити жодних відрахувань до пенсійного фонду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Олег 23.02.2011, 20:44
Скажіть будь-ласка при перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам в 2011 році середня зарплата повинна враховуватись за 2010 рік у випадку коли пенсіонери перераховують і по стажу і по зарплаті за останні 24 місяці, а за який рік повинні брати середню зарплату якщо перерахунок тільки по стажі?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.02.2011, 21:16
Цитую Олег:
Скажіть будь-ласка при перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам в 2011 році середня зарплата повинна враховуватись за 2010 рік у випадку коли пенсіонери перераховують і по стажу і по зарплаті за останні 24 місяці, а за який рік повинні брати середню зарплату якщо перерахунок тільки по стажі?

Відповідно до абзацу другого частини 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування" у разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Таким чином буде застосовано такий самий показник середньої зарплати, який застосовувався при попередньому призначенні (перерахунку) пенсії.
В іншому випадку, коли пенсіонер не бажає перераховуватис ь по зарплаті та стажу відповідно до абзацу першого частини 4 ст. 42, наприклад внаслідок того, що суттєво зменшені коефіцієнти зарплати нівелюють осучаснення пенсії шляхом застосування більш високого показника середньої зарплати, так само буде братися такий саме показник, як і при попередньому перерахунку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Dmitry 02.03.2011, 16:34
Подскажите пожалуйста: 1. Кто делает перерасчет пенсии? Сумма вычисляется в местном отделении ПФ (город в области) или областном?
2. Делая перерасчет сейчас, можно ли требовать показатели 2010 г., а не 2007? Как это грамотно сделать, чтобы не доводить до суда?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 18.03.2011, 19:38
Цитую Dmitry:
Подскажите пожалуйста: 1. Кто делает перерасчет пенсии? Сумма вычисляется в местном отделении ПФ (город в области) или областном?
2. Делая перерасчет сейчас, можно ли требовать показатели 2010 г., а не 2007? Как это грамотно сделать, чтобы не доводить до суда?

Перерахунок, та відповідно, нарахування здійснюються в місцевому Управлінні ПФУ (районному в місті, міському тощо).
Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування" при перерахунку має братися показник середньої зарплати в цілому по Україні за рік, який передує року, в якому особа звернулася за перерахунком. Зобов’язати пф провести перерахунок із застосування "правильного" показника можна лише в судовому порядку. Можу порадити Вам одразу подати до пф заяву з проханням провести перерахунок із застосуванням показника середньої зарплати за 2010 рік.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# таня 03.03.2011, 10:11
Скажить будь ласка,ПФУ на заяву про перерахунок пенсії відмовило, обгрунтувавши тим,що при розгляді заяви, з урахуванням даних персоніфіковано го обліку, здійснило перерахунок тільки по стажу, оскільки після перерахунку по заробітній платі виявилось, що до перерахункусере дня заробітна плата складає - 5078,54 грн,а після перерахунку -4818,74 грн. Що малось на увазі, не зрозуміло.Чи здійснило ПФУ перерахунок з урахуванням середньої заробітної плати в цілому за 2007рік по Україні,чи можливо здійснити перерахунок з урахуванням середньої заробітної плати за 2010 рік, оскільки на пенсію війшов 04.01.2009 року, а заяву про перерахунок надали 13.01.2011року. ?Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 18.03.2011, 19:54
Цитую таня:
Скажить будь ласка,ПФУ на заяву про перерахунок пенсії відмовило, обгрунтувавши тим,що при розгляді заяви, з урахуванням даних персоніфікованого обліку, здійснило перерахунок тільки по стажу, оскільки після перерахунку по заробітній платі виявилось, що до перерахункусередня заробітна плата складає - 5078,54 грн,а після перерахунку -4818,74 грн. Що малось на увазі, не зрозуміло.Чи здійснило ПФУ перерахунок з урахуванням середньої заробітної плати в цілому за 2007рік по Україні,чи можливо здійснити перерахунок з урахуванням середньої заробітної плати за 2010 рік, оскільки на пенсію війшов 04.01.2009 року, а заяву про перерахунок надали 13.01.2011року.?Дякую.

5078,54 грн. - Ваш особистий середній заробіток, визначений множенням середнього заробітку в цілому по країні за 2007 рік на Ваш особистий коефіцієнт заробітку. В зв’язку з тим, що при нарахуванні та перерахунку пенсії було застосовано один і той самий показник середньої зарплати (за 2007 рік), а коефіцієнти зарплати в середньому за останні два роки були нижчими, ніж в середньому за попередні роки, пф провів перерахунок тільки по стажу, адже в іншому випадку розмір пенсії зменшився б.
Для перерахунку із застосуванням показника середньої зарплати за 2010 Вам необхідно звернутись до суду з адміністративни м позовом.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Олена 07.04.2011, 11:39
У 2010 році я звернулася по управління Пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії. Пенсію мені перерахували, але використали показник середньої заробітної плати за 2007 рік.
На початку 2011 року я звернулась повторно до ПФУ із заявою про перерахунок пенсії у 2011 році із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010 рік. ПФУ мені письмово відмовив. Я готую позовну заяву до суду.
Підкажіть, будь-ласка, що мені просити у позовній заяві:
- зобовязати ПФУ здійснити перерахунок пенсії за 2010 рік з урахуванням середньої заробітної плати за 2009 рік чи зобовязати ПФУ здійснити перерахунок пенсії за 2011 рік з урахуванням середньої ЗП за 2010 рік? Чи прости і за 2010 і за 2011 рік?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 09.04.2011, 17:09
Цитую Олена:
У 2010 році я звернулася по управління Пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії. Пенсію мені перерахували, але використали показник середньої заробітної плати за 2007 рік.
На початку 2011 року я звернулась повторно до ПФУ із заявою про перерахунок пенсії у 2011 році із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010 рік. ПФУ мені письмово відмовив. Я готую позовну заяву до суду.
Підкажіть, будь-ласка, що мені просити у позовній заяві:
- зобовязати ПФУ здійснити перерахунок пенсії за 2010 рік з урахуванням середньої заробітної плати за 2009 рік чи зобовязати ПФУ здійснити перерахунок пенсії за 2011 рік з урахуванням середньої ЗП за 2010 рік? Чи прости і за 2010 і за 2011 рік?

Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування", право на перерахунок у працюючого пенсіонера виникає у тому випадку, якщо він пропрацював 24 календарні місяці з моменту останнього нарахування/пер ерахунку пенсії. Якщо Ви звернулися до пенсійного фонду з заявою про перерахунок у 2010 році, право на наступний перерахунок, відповідно, у Вас виникне із набуттям двох років страхового стажу з моменту перерахунку. Таким чином відмова пенсійного фонду правомірна.
По суті Вашого запитання, слід подавати позов про зобов'язання здійснити перерахунок від дати подачі заяви на перерахунок у 2010 році із застосуванням показника середньої зарплати за 2009 рік.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Надія 07.04.2011, 20:18
Чи зараховуються у стаж роки коли людина була на групі по непрацездатност і 5 років?????
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Аліна 07.04.2011, 21:29
Цитую Надія:
Чи зараховуються у стаж роки коли людина була на групі по непрацездатност і 5 років?????

Період, протягом якого працівник отримував допомогу по тимчасовій непрацездатност і, зараховується до стажу роботи для призначення пенсії. Якщо Ви захворіли у період роботи і продовжували хворіти після звільнення з роботи, весь період тимчасової непрацездатност і зараховується до стажу роботи на підставі довідок, виданих за місцем цієї роботи. .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Карина 16.05.2011, 21:00
Добрый вечер. Мой дедушка родился в 1943 году, пошел в ПФ Дарницкого районна и ему отказали в перечислении и сказали что у него есть семья внуки - и он не считаеться ребенок Войны и ему не будут делать перерасчет. Пенсия у него всего лишь 1200 грн, он работает после выхода на пенсию уже 8 лет, что нам делать, какие законы почетать и куда обращатться???? ? подскажите, спасибо
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.05.2011, 12:05
Цитую Карина:
Добрый вечер. Мой дедушка родился в 1943 году, пошел в ПФ Дарницкого районна и ему отказали в перечислении и сказали что у него есть семья внуки - и он не считаеться ребенок Войны и ему не будут делать перерасчет. Пенсия у него всего лишь 1200 грн, он работает после выхода на пенсию уже 8 лет, что нам делать, какие законы почетать и куда обращатться????? подскажите, спасибо

Пропоную надати роздруківку пенсійної справи, яку можливо отримати в інспектора пенсійного фонду - в такому разі я матиму необхідну інформацію для надання відповіді по суті.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Гук Іван Петрович 23.05.2011, 09:34
Підкажіть, будь-ласка, чи відносяться до категорії працюючих пенсіонерів інваліди 2 групи, інваліди чорнобильці.
Чи до працюючих пенсіонерів можна відносити лише пенсіонерів за віком?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 23.05.2011, 11:11
Цитую Гук Іван Петрович:
Підкажіть, будь-ласка, чи відносяться до категорії працюючих пенсіонерів інваліди 2 групи, інваліди чорнобильці.
Чи до працюючих пенсіонерів можна відносити лише пенсіонерів за віком?

Так, відносяться. Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Ця норма поширюється на всі види пенсій.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Гук Іван Петрович 23.05.2011, 14:29
Дякую
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Валентина 24.05.2011, 12:51
Підкажіть, будь-ласка, чи передбачена доплата до пенсії вдові загиблого ветерана війни, яка не вийшла заміж вдруге? Якщо так то в якому розмірі?
І які пільги (в плані надбавки) вигідніші - як дитині війни чи як вдові загиблого ветерана війни?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 03.06.2011, 13:48
Цитую Валентина:
Підкажіть, будь-ласка, чи передбачена доплата до пенсії вдові загиблого ветерана війни, яка не вийшла заміж вдруге? Якщо так то в якому розмірі?
І які пільги (в плані надбавки) вигідніші - як дитині війни чи як вдові загиблого ветерана війни?

Відповідно до ст. 15 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Залежно від того, який у Вас статус, виходячи з наведеного вище, Ви маєте право на доплату до пенсії як вдова загиблого ветерана у розмірі 25 або 10 відсотків прожиткового мінімуму. В судовому порядку ці виплати можливо збільшити відповідно до 150 та 50 відсотків.
Дітям війни передбачена надбавка до пенсії в розмірі 5 відсотків прожиткового мінімуму, за рішенням суду - 30 відсотків.
Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на даний час становить 764 гривні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Світлана 11.06.2011, 16:48
роз`ясніть,будь ласка! Сьогодні отримала постанову суду про перерахунок пенсії, та зараз питаю себе: або я чогось не розумію,або мій позов взагалі ніхто не читав.
У 2009р виконали перерахунок пенсії з показника заробітної плати 2007 р-1197,91,а не 2008р-1573,99. Взнала я проце, коли отримала роздрукований перерахунок 17 січня 2011р,.
Через два роки, у лютому 2011р знову зробила перерахунок,так як продовжувала працювати. Перерахунок виконали знову з застосуванням заробітної плати 2007 р.,а не 2010 року (1982,63грн.).
В травні 2011звернулася до суду з проханням перерахувати та стягнути з ПФ недоплачену мені щомісячну пенсію з 01.02.2009р по 01.02.20011р з показника заробітної плати 2008р-1573,99гр н., та з 01.02.2011р по теперішній час з показника заробітної плати 2010 року (1982,63грн.).
Відповідь-рішення: застосувати при перерахунку пенсіїсередній заробіток по Україні 1650.43 грн. з01.11 2010 р до настання права на наступний перерахунок пенсії.???????? ???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 13.06.2011, 12:44
Шановна Світлано!
З Вашого запитання випливає, що Ви об’єднали в позовних вимогах прохання визнати неправомірними дія з боку пенсійного фонду при перерахунках у 2009 та 2011 роках. Задовольнити їх у минулому суд може лише в межах строку позовної давності - з 01.11.2010 року. Таким чином мають бути виплачені недоотримані в зв’язку з порушенням у 2009 році кошти за період з 01.11.2010 по 01.02.2011, та, в зв’язку з порушенням при перерахунку у 2011 році - з 01.02.2011 по даний час і виплачуватись у правильному розмірі в подальшому довічно, або, якщо Ви будете продовжувати працювати та здобудете право на перерахунок, по дату наступного перерахунку.
На скільки я розумію, Вами було неправильно сформульовано позовні вимоги - стягнення в адміністративно му судочинстві неможливе. В такому разі суд міг залишити позовні вимоги за період з 01.11.2010 по 01.02.2011 без розгляду.
Щодо резолютивної частини рішення суду: не зовсім зрозуміла позиція судді, необхідно ознайомитись з текстом постанови, проте, скоріш за все, вона пов’язана з розповсюдженим трактуванням перерахунку як тривалої у часі, щомісячної дії. Проте тривалими у часі є лише самі пенсійні виплати, перерахунок здійснюється разово, в результаті перерахунку призначається та довічно виплачується певний розмір пенсії. Датою перерахунку вважається дата подачі заяви на перерахунок. Вами, по суті, оскаржується певна дія при перерахунку - невірне застосування показника середньої зарплати, а не порушення протягом певного часу. Тому позиція суду не є вірною.
В зв’язку з тим, що перерахунок із застосуванням показника середньої зарплати за 2009 рік та пов’язані з ним виплати в подальшому для Вас не є вигідними - слід звернутись зі скаргою до апеляційного суду. Для подачі апеляційної скарги встановлено 10-денний термін з моменту отримання Вами постанови районного суду, якщо справу було заслухано в порядку письмового провадження.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 19.06.2011, 14:42
Підкажіть, будь-ласка, у якому розмірі повинна виплачуватися надбавка до пенсії учасникам війни?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 26.06.2011, 14:31
Цитую Ольга:
Підкажіть, будь-ласка, у якому розмірі повинна виплачуватися надбавка до пенсії учасникам війни?

Відповідно до ч. 20 ст. 14 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни - на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На даний час це 114,60 грн., та, відповідно, 76,40 грн.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ірина 20.06.2011, 07:58
Скажіть, будь-ласка, як спростувати відмову ПФУ у перерахунку пенсії мотивовану тим, що "положення щодо застосування середньої заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії міститься у частині другій статті 40 Закону, на яку стаття 42 не посилається
Крім того, як зазначено вище, згаданий показник застосовується при призначенні пенсії а не при її перерахунку"
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 26.06.2011, 15:00
Цитую Ірина:
Скажіть, будь-ласка, як спростувати відмову ПФУ у перерахунку пенсії мотивовану тим, що "положення щодо застосування середньої заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії міститься у частині другій статті 40 Закону, на яку стаття 42 не посилається
Крім того, як зазначено вище, згаданий показник застосовується при призначенні пенсії а не при її перерахунку"

Шановна Ірино, Вами наведено заперечення, яким деякі пенсійні фонди почали відмовляти працюючим пенсіонерам у перерахунку із застосуванням показника середньої зарплати за рік, який передує року звернення за перерахунком, проте, в зв'язку з тим, що формулювання цього заперечення не містить логічної послідовності та не грунтується на нормах чинного законодавства, дати аргументоване спростування з нашої точки зору неможливо.
Як заперечення у судовому засіданні можна навести трактування ст. ст. 40, 42 наступним чином: відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування», у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Таким чином із змісту частини четвертої ст. 42 зазначеного Закону випливає, що для перерахунку пенсій застосовується показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Адже, якщо при перерахунку пенсії береться заробітна плата відповідно до абзацу першого частини першої статті 40, то, відповідно, має застосовуватися і той показник середньої заробітної плати, який береться при призначенні пенсії із заробітку відповідно до цієї ж частини першої статті 40 Закону, тобто за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 21.06.2011, 13:21
Роз'ясніть, будь-ласка. Мій батько в кінці 60-х рр. працював авіаційним механіком майже 2 роки за контрактом у військовій частині, що базувалася в НДР. На пенсію вийшов у 2001 році. Хоче зробити перерахунок пенсії з урахуванням з/п за ті два роки. Лише зараз отримав довідку із військового архіву із підтвердженням строку роботи і з/п. Чи буде зроблено перерахунок пенсії, і з якого часу? Тобто, чи перерахована пенсія буде виплачуватися з часу подачі заяви про перерахування, чи, може будуть враховані також всі роки, починаючи з виходу на пенсію, на що сподівається батько? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 26.06.2011, 15:10
Цитую Ольга:
Роз'ясніть, будь-ласка. Мій батько в кінці 60-х рр. працював авіаційним механіком майже 2 роки за контрактом у військовій частині, що базувалася в НДР. На пенсію вийшов у 2001 році. Хоче зробити перерахунок пенсії з урахуванням з/п за ті два роки. Лише зараз отримав довідку із військового архіву із підтвердженням строку роботи і з/п. Чи буде зроблено перерахунок пенсії, і з якого часу? Тобто, чи перерахована пенсія буде виплачуватися з часу подачі заяви про перерахування, чи, може будуть враховані також всі роки, починаючи з виходу на пенсію, на що сподівається батько? Дякую.

Пенсія буде перерахована з моменту подачі довідки. Якщо Ви хочете отримати різницю в пенсії за минулий період - це можливо лише в судовому порядку та тільки за пів року з моменту подачі позову до суду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 29.06.2011, 10:36
Дякую!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Виктор 05.07.2011, 08:50
Результат помножимо на 1,31395 (співвідношення середніх заробітних плат) якщо перерахунок робився в 2009 році, 1,37776 якщо в 2010 році. ??? -
Откуда??? Согласно какого нормативного акта???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:00
Цитую Виктор:
Результат помножимо на 1,31395 (співвідношення середніх заробітних плат) якщо перерахунок робився в 2009 році, 1,37776 якщо в 2010 році. ??? -
Откуда??? Согласно какого нормативного акта???

Це приклад для страхової пенсії за віком, порядок обчислення та розрахунку якої наведено в Законі України “Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування”, таким чином він не стосується наукових, військових, льотних пенсій, пенсій держслужбовців, розрахованих за двоскладовою формулою тощо.
Загальний розмір пенсії складається з власне розміру пенсії, або основного розміру пенсії, та доплати за понаднормовий стаж. Сюди ж можна віднести доплати, передбачені іншими законами, такі як доплата дитині війни, додаткова пенсія чорнобильцям, доплата за заслуги перед Україною, учасникам бойових дій, щорічні підвищення тощо.
Віднявши від нарахованої суми (загального розміру пенсії) відомі доплати отримаємо розмір пенсії, який в свою чергу визначається шляхом множення коефіцієнту страхового стажу, коефіцієнту заробітку (його ще називають особистим коефіцієнтом заробітку, індивідуальним коефіцієнтом для обчислення, середнім коефіцієнтом заробітку) та показника середньої зарплати за рік, що передує року перерахунку/нар ахування/перехо ду з одного виду пенсії на інший.
Склалася практика, в якій пенсійними фондами при нарахуванні пенсії застосовується показник середньої зарплати за рік, який передує року звернення за нарахуванням пенсії, а при перерахунку — показник за 2007 рік, або показник, застосований при попередньому перерахунку/нар ахуванні. В наведеному прикладі коефіцієнт страхового стажу та коефіцієнт заробітку — невідомі величини, отже щоб дізнатися основний розмір пенсії, яким він має бути згідно з Законом України “Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування”, слід отриманий розмір помножити на співвідношення середніх зарплат або поділити на застосований показник та помножити на вірний.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Оксана 06.07.2011, 09:58
Здравствуйте. Моя Мама не работающий пенсионер. Проживает в 4-ой зоне до и после аварии. Потерпевшая 1-ой категории. В прошлом месяце перенесла тяжелую онкологическую операцию. Ей присвоили 2 группу инвалидности, связь с Чернобылем. Сейчас получает пенсию по возрасту.
Суть вопроса: Надо перейти на пенсию по инвалидности не менее 8-ми минимумов (закон 796, ст. 54). Какие действия?
Заранее благодарна за человеческую отзывчивость.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:01
Цитую Оксана:
Здравствуйте. Моя Мама не работающий пенсионер. Проживает в 4-ой зоне до и после аварии. Потерпевшая 1-ой категории. В прошлом месяце перенесла тяжелую онкологическую операцию. Ей присвоили 2 группу инвалидности, связь с Чернобылем. Сейчас получает пенсию по возрасту.
Суть вопроса: Надо перейти на пенсию по инвалидности не менее 8-ми минимумов (закон 796, ст. 54). Какие действия?
Заранее благодарна за человеческую отзывчивость.

Переходити з одного виду пенсії на інший у Вашому випадку не потрібно, слід звернутися до пенсійного фонду з відповідною заявою щодо приведення розміру пенсії до належного рівня, у разі відмови – з позовом до суду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Віра 20.07.2011, 09:57
Доброго дня. Дуже прошу підсказати мені, проконсультувати.
Моя мама, 52 роки,інвалід 2 групи(онкозахво рювання), проживає в 4 зоні, встановлено зв"язок ч Чорн.катастрофо ю - 1 категорія.
Яка пенсія в неї має бути: по інвалідності чи чорнобильська?
Згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мають бути доплати до пенсії по ст. 39,50 та 54 цього закону.
Які розміри доплат мають бути?
Ми вже подавали документи і в Пенсійний фонд і в суд з юристом, але результату жодного.
Дуже прошу, підскажіть, будь ласка!
Зарані дуже дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:09
Цитую Віра:
Доброго дня. Дуже прошу підсказати мені, проконсультувати.
Моя мама, 52 роки,інвалід 2 групи(онкозахворювання), проживає в 4 зоні, встановлено зв"язок ч Чорн.катастрофою - 1 категорія.
Яка пенсія в неї має бути: по інвалідності чи чорнобильська?
Згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мають бути доплати до пенсії по ст. 39,50 та 54 цього закону.
Які розміри доплат мають бути?
Ми вже подавали документи і в Пенсійний фонд і в суд з юристом, але результату жодного.
Дуже прошу, підскажіть, будь ласка!
Зарані дуже дякую.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Тому у вашому випадку при призначенні пенсії Вашій матері пенсійний фонд повинен керуватися Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 №796-ХІІ (у редакції від 06.06.96 р. N 230/96-ВР), яким передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорії I, в усіх випадках для інвалідів ІІ (другої) групи, щодо яких установлено зв'язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими ніж вісім мінімальних пенсій за віком. В свою чергу розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю не повинен бути нижчим 75 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Щоб отримати пенсію в розмірі, передбаченому чинним законодавством, потрібно звернутися до суду з адміністративни м позовом.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Сабина Сейдаметова 27.07.2011, 12:18
Скажіть, будь ласка, чи передбачена надбавка для ветеранів праці
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:01
Цитую Сабина Сейдаметова:
Скажіть, будь ласка, чи передбачена надбавка для ветеранів праці

На даний час жодних доплат ветеранам праці чинним законодавством не передбачено.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анна 01.08.2011, 18:43
доброго вечора!
підкажіть будь ласка, неможу розібратись
ми подаємо в суд заяву про перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру.
перерахунок було зроблено в лютому 2010 року, а подаємо тільки зараз, в серпні 2011 року, пропустивши строк.
питання таке: ми пишемо в позовних вимогах провести перерахунок з лютого 2011 по наступний перерахунок?(за минулих 6 місяців) і якій показник має застосовуватись 2010 чи 2009?
чи має значення при зверненні до суду, що пенсію перерахували по стажу а не по стажу та зарплаті:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 21.09.2011, 14:25
Цитую Анна:
доброго вечора!
підкажіть будь ласка, неможу розібратись
ми подаємо в суд заяву про перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру.
перерахунок було зроблено в лютому 2010 року, а подаємо тільки зараз, в серпні 2011 року, пропустивши строк.
питання таке: ми пишемо в позовних вимогах провести перерахунок з лютого 2011 по наступний перерахунок?(за минулих 6 місяців) і якій показник має застосовуватись 2010 чи 2009?
чи має значення при зверненні до суду, що пенсію перерахували по стажу а не по стажу та зарплаті:

Строк позовної давності поширюється з моменту, коли особа дізналася про порушення своїх прав. У Вашому випадку - з дня одержання відповіді (відмови) пенсійного фонду.
Пенсія за віком після перерахунку, так само як після первинного нарахування, призначається та виплачується довічно. Таким чином в позовних вимогах слід оскаржувати неправомірні дії пенсійного фонду під час перерахунку, та просити суд зобов'язати пенсійний фонд здійснити перерахунок з дати проведення перерахунку із застосуванням передбаченого Законом показника середньої зарплати (без зазначення періоду).
При перерахунку має застосовуватись показник середньої зарплати за рік, який передує року перерахунку, тобто за 2009 рік (існує практика, коли судді в першій інстанції, задовольняючи позов, зобов'язують пенсійний фонд застосувати показник середньої зарплати за рік, що передує року звернення до суду, проте такі випадки поодинокі та не зовсім відповідають чинному законодавству - зазначені дії суддів відповідають принципам осучаснення пенсії, проте не підкріплені нормами матеріального права).
Те, що перерахунок пенсії проведено по стажу, значення не має.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Людмила 02.08.2011, 14:27
Підкажіть будь-ласка.
Мій чоловік 1956 р.н. отримав травму хребта 1973 р. про, що є виписка в амбулаторній карточці. Оскільки травма повязана із перелом хребта то наступила інвалідність. Але пенсія, як інваліду 1 групи по загальному захворюванню призначена лише в березні 1979 р., що мотивувалося відсутністю трудового стажу, хоча фактично травма була отримана в 17 років, а це ще дитячий вік.
Чи мала бути призначена в даному випадку пенсія як інваліду дитинства?
Яка процедура зміни інвалідності по загальному захворюванню на інвалідність по дитинству?
І які необхідні документи?
Дякую
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:02
Цитую Людмила:
Підкажіть будь-ласка.
Мій чоловік 1956 р.н. отримав травму хребта 1973 р. про, що є виписка в амбулаторній карточці. Оскільки травма повязана із перелом хребта то наступила інвалідність. Але пенсія, як інваліду 1 групи по загальному захворюванню призначена лише в березні 1979 р., що мотивувалося відсутністю трудового стажу, хоча фактично травма була отримана в 17 років, а це ще дитячий вік.
Чи мала бути призначена в даному випадку пенсія як інваліду дитинства?
Яка процедура зміни інвалідності по загальному захворюванню на інвалідність по дитинству?
І які необхідні документи?
Дякую

Нажаль ми не компетентні в питанні процедури зміни інвалідності по загальному захворюванню на інвалідність по дитинству, яка діяла за часів Радянського Союзу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Богдан 12.09.2011, 08:09
Прошу пояснити, як буде нараховуватись пенсія працюючого наукового працівника, який уже її отримував до прийняття нового пенсійного закону. Чи може змінитись розмір уже нарахованої песії після звільнення з роботи в період після 1 жовтня?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:03
Цитую Богдан:
Прошу пояснити, як буде нараховуватись пенсія працюючого наукового працівника, який уже її отримував до прийняття нового пенсійного закону. Чи може змінитись розмір уже нарахованої песії після звільнення з роботи в період після 1 жовтня?

Пенсійна реформа не змінить на практиці порядок та умови нарахування Вашої пенсії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анатолій 13.09.2011, 13:47
Підкажіть будь-ласка.
Я інвалід 2-ї групи з дитинства, працюю. Який берться загальний
стаж робочий та вік при розрахунку пенсії за віком для даної категорії осіб?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:04
Цитую Анатолій:
Підкажіть будь-ласка.
Я інвалід 2-ї групи з дитинства, працюю. Який берться загальний
стаж робочий та вік при розрахунку пенсії за віком для даної категорії осіб?

Береться весь страховий стаж з 01.01.2004 року, який підтверджується даними системи персоніфіковано го обліку та весь трудовий стаж до 01.01.2004 року, основними підтвердженнями якого є записи в трудовій книжці, дипломи тощо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# лорик 18.09.2011, 18:43
Здравствуйте!мо я мама делала перерасчёт пенсии с 1.01.2011 отработав 2года,добавили копейки,подала в суд,краматорски й суд обязал пенсионный фонд пересчитать по зарплате 2007года,но пенсионый фонд подал в апеляционный суд Донецка,тот отказал в перерасчёте,ссы лаясь на какието законы ,правильно ли это?что делать?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:06
Цитую лорик:
Здравствуйте!моя мама делала перерасчёт пенсии с 1.01.2011 отработав 2года,добавили копейки,подала в суд,краматорский суд обязал пенсионный фонд пересчитать по зарплате 2007года,но пенсионый фонд подал в апеляционный суд Донецка,тот отказал в перерасчёте,ссылаясь на какието законы ,правильно ли это?что делать?

У Вашому випадку потрібно звертатися до Вищого адміністративно го суду з касаційною скаргою. Оскільки рішення апеляційного суду, яким Вам було відмовлено в перерахунку пенсії з застосуванням показника середньої зарплати за рік, що передує року звернення за перерахунком, не законне та не обґрунтоване. В ч. 3 ст. 22 Конституції України зазначено наступне: при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Пенсійний фонд застосовуючи «неправильний» показник середньої заробітної плати позбавляє пенсіонера права на осучаснення його пенсії (приведення її розмірів до теперішніх реалій). Крім того слід зазначити, що доволі довгий період часу апеляційні суди приймали рішення на користь пенсіонерів. «Негативна» практика почала прослідковувати ся в рішеннях окремих суддів окремих апеляційних судів влітку цього року.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Раиса 19.09.2011, 15:40
ПОМОГИТЕ! Мама не работала и находилась на пенсии с 2007г, пенсия маленька всего 950 грн. В ноябре 2010г ей предложили выйти по договору на период отпуска работника , на 30 кал дней. Теперь ПФУ удерживает из ее пенсии 800 грн (сняли индексацию по 80 грн в месяць) мотивируя это тем, что она вышла на работу и у нее поменялась база индексации. Но мама ведь временно работала и теперь опять сидит дома, да еще и пенсию уменьшили на 80 грн. Что делать?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.09.2011, 20:05
Цитую Раиса:
ПОМОГИТЕ! Мама не работала и находилась на пенсии с 2007г, пенсия маленька всего 950 грн. В ноябре 2010г ей предложили выйти по договору на период отпуска работника , на 30 кал дней. Теперь ПФУ удерживает из ее пенсии 800 грн (сняли индексацию по 80 грн в месяць) мотивируя это тем, что она вышла на работу и у нее поменялась база индексации. Но мама ведь временно работала и теперь опять сидит дома, да еще и пенсию уменьшили на 80 грн. Что делать?

Наскільки я розумію інформація про те, що грошові кошти стягуються на підставі зміни бази індексації отримана усно. Скоріше за все утримується переплата, яка виникла в зв’язку з тим, що Ваша мати, не надавши відповідні документи про роботу до пенсійного фонду, отримувала надбавку як не працюючий пенсіонер. Щоб чітко зрозуміти причину утримання, слід звернутися до пенсійного фонду з заявою та отримати аргументовану відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Website Submission 21.09.2011, 16:00
скажіть будьте ласкаві а чи правда що кабінет міністрів видав постанову про скасування додаткової песії з 1 го жовтня ???? яку я відсудив у суді додаткову пенсію в розмірі 1020 грн !! я не працюючий військоавий песіонер з 1998року !! як що правда ?? то коли це трапилось ??? скажіть номер постанови від якого числа !!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 21.09.2011, 16:01
Цитую Website Submission:
скажіть будьте ласкаві а чи правда що кабінет міністрів видав постанову про скасування додаткової песії з 1 го жовтня ???? яку я відсудив у суді додаткову пенсію в розмірі 1020 грн !! я не працюючий військоавий песіонер з 1998року !! як що правда ?? то коли це трапилось ??? скажіть номер постанови від якого числа !!!

Уряд не вправі скасовувати рішення суду, скасування або зміна рішення суду можлива лише вищестоящим судом (апеляційної або касаційної інстанції). Якщо рішення суду набрало чинності, воно в будь-якому разі повинно виконуватися.
Стосовно постанов, які б скасовували додаткову пенсію військовим пенсіонерам, нам не відомо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Website Submission 21.09.2011, 16:46
Оформляючи пенсію цього року,мій чоловік подав довідку про зарплату для нарахування пенсії за 1992-1996 р.р. Пенсійний фонд не врахував 1992 р мотивуючи тим,що підприємство не сплатило внески за цей рік,хоча підприємство було зареєстроване і почало працювати у 1990 році.У 2010 р. я,оформляючи свою пенсію теж подавала довідку за 1992-1996 р.р.,так як теж працювала на цьому підприємстві і усі роки пенсійним фондом були враховані (ми з чоловіком прописані у різних районах) У мене питання : чи має право ПФ не враховувати 1992 р.? ДЯКУЮ.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.09.2011, 16:48
Цитую Website Submission:
Оформляючи пенсію цього року,мій чоловік подав довідку про зарплату для нарахування пенсії за 1992-1996 р.р. Пенсійний фонд не врахував 1992 р мотивуючи тим,що підприємство не сплатило внески за цей рік,хоча підприємство було зареєстроване і почало працювати у 1990 році.У 2010 р. я,оформляючи свою пенсію теж подавала довідку за 1992-1996 р.р.,так як теж працювала на цьому підприємстві і усі роки пенсійним фондом були враховані (ми з чоловіком прописані у різних районах) У мене питання : чи має право ПФ не враховувати 1992 р.? ДЯКУЮ.

Відповідно до ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язков державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваног о доходу (прибутку), сукупного оподатковуваног о доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Таким чином законодавством передбачені умови, за якими пенсійний фонд міг мати підстави відмовити у зарахуванні зарплат за 1992 рік, проте для того, щоб визначити правомірність відмови у зарахуванні у Вашому випадку, або зарахуванні у випадку Вашого чоловіка, необхідно отримати дані щодо сплати підприємством необхідних внесків. Як спосіб отримати такі дані можу запропонувати ознайомитись з матеріалами пенсійної справи або звернутися з відповідною заявою до пенсійного фонду чи до підприємства.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ірина 27.09.2011, 18:52
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, моя мама вийшла на пенпію в квітні 2011 року, при розрахунку пенсії відповідно до ст. 40 ЗУ "Про загальнообов"яз кове державне песнійне страхування" середній заробіток пенсійний фонд взяв за 2007 рік (1197,91 грн.). Чи правельно здійснено розрахунок? Якщо не віно, куди звернутися для здійснення правельного нарахування пенсії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.09.2011, 17:44
Цитую Ірина:
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, моя мама вийшла на пенпію в квітні 2011 року, при розрахунку пенсії відповідно до ст. 40 ЗУ "Про загальнообов"язкове державне песнійне страхування" середній заробіток пенсійний фонд взяв за 2007 рік (1197,91 грн.). Чи правельно здійснено розрахунок? Якщо не віно, куди звернутися для здійснення правельного нарахування пенсії.

Нарахування пенсії Вашій матері було проведено з порушенням діючого законодавства, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 40 ЗУ «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування» при нарахуванні пенсії повинен братися показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком.У Вашому випадку - показник середньої заробітної плати за 2010 рік.
Рекомендую Вам, в першу чергу, звернутися до пенсійного фонду з заявою, в якій просити застосувати при нарахуванні пенсії вірний показник.
Також хочу зазначити, що Ваша ситуація дуже подібна до практики пенсійного фонду, яка склалася на сьогодні, при перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Наталия 02.10.2011, 23:12
Подскажите, будут ли выплачивать и дальше чернобыльские доплаты согласно решений суда? В ПФУ говорят, что начисления будут осуществляться по решению суда только до 22 июля 2011г. Говорят вышел какой-то закон. И если человек ( инвалид III групы чернобыльское удостоверение I категории) только подал иск в суд (дело еще не рассматривалось ) и еще не получал никаких денег по перерасчету, реально ли отсудить хоть какие-то деньги за прошедший период? Ведь некоторые уже по два раза получили. А тут и один невозможно получить.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:07
Цитую Наталия:
Подскажите, будут ли выплачивать и дальше чернобыльские доплаты согласно решений суда? В ПФУ говорят, что начисления будут осуществляться по решению суда только до 22 июля 2011г. Говорят вышел какой-то закон. И если человек ( инвалид III групы чернобыльское удостоверение I категории) только подал иск в суд (дело еще не рассматривалось) и еще не получал никаких денег по перерасчету, реально ли отсудить хоть какие-то деньги за прошедший период? Ведь некоторые уже по два раза получили. А тут и один невозможно получить.

Відповідно до норм діючого законодавства рішення суду мають обов’язкову силу для виконання, тому вони повинні бути виконані беззастережно. Стосовно нових законів зазначаю наступне – вони поширюються на правовідносини, котрі виникли після їх прийняття. Ті, які виникли до їх прийняття - регулюються законами, які діяли на той час. За минулий час можливо відсудити недоотримані грошові кошти лише за пів року (строк позовної давності, ч. 2 ст. 99 КАС України).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Наталія 10.10.2011, 10:00
Доброго дня. Проконсультуйте будь ласка, моя мама вийшла на пенпію в вересні 2005 року.На даний момент вона працюючий пенсіонер.За період з вересня 2009р. по вересень 2011 року добавили лише 60 гривень за стаж.Чи правильно зробили перерахунок пенсії??
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:15
Цитую Наталія:
Доброго дня. Проконсультуйте будь ласка, моя мама вийшла на пенпію в вересні 2005 року.На даний момент вона працюючий пенсіонер.За період з вересня 2009р. по вересень 2011 року добавили лише 60 гривень за стаж.Чи правильно зробили перерахунок пенсії??

Перерахунок пенсії Вашій мамі у 2009 та 2011 роках було здійснено із застосуванням невірного показника середньої зарплати, в зв'язку з чим розмір пенсії не був осучаснений належним чином. Дане питання вирішується в судовому порядку. Наші статті, пов'язані з Вашим питанням: yur-consol.kiev.ua/.../..., yur-consol.kiev.ua/.../...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Олена 15.10.2011, 14:09
Здравствуйте!по могите разобраться почему пенсионный фонд не выполняет постановление суда? я неработающий пенсионер 2 групы инвалидности общего заболевания (по статусу нетрудоспособны й) проживаю в зоне усиленного радиоэкологичес кого контроля более 20 лет, но не имею чорнобыльского удостоверения.М оя пенсияминимальн ая 787.59 грн. Я подавала иск в суд на пенсионный фонд по ст. 39 ч. 2 закона Украины про статус и социальную защиту граждан которые пострадали в результате чорнобыльской катастрофы.Суд удовлетворил мой иск и обязал пенсионный фонд к немедленному исполнению. Документы из суда были сдани в виконавчу службу. Пенсионный фонд не выполняет постановление суда! ЧТО ДЕЛАТЬ???? помогите пожалуйста!!!!! !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:27
Цитую Олена:
Здравствуйте!помогите разобраться почему пенсионный фонд не выполняет постановление суда? я неработающий пенсионер 2 групы инвалидности общего заболевания (по статусу нетрудоспособный) проживаю в зоне усиленного радиоэкологического контроля более 20 лет, но не имею чорнобыльского удостоверения.Моя пенсияминимальная 787.59 грн. Я подавала иск в суд на пенсионный фонд по ст. 39 ч. 2 закона Украины про статус и социальную защиту граждан которые пострадали в результате чорнобыльской катастрофы.Суд удовлетворил мой иск и обязал пенсионный фонд к немедленному исполнению. Документы из суда были сдани в виконавчу службу. Пенсионный фонд не выполняет постановление суда! ЧТО ДЕЛАТЬ???? помогите пожалуйста!!!!!!

Відповідно до діючого законодавства виконання рішень суду покладено на уповноважений на це орган - державну виконавчу службу. В зв'язку з цим всі питання, які виникають в процесі виконання рішення суду Вам необхідно вирішувати, спілкуючись з державним виконавцем, або ведучи з останнім офіційну переписку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ирина 18.10.2011, 13:24
Подскажите, пожалуйста, по такой ситуации - суд первой инстанции в сокращенном производстве о перерасчете пенсии для работающего пенсионера вынес постановление об отказе в перерасчете пенсии на основании ст 42 ЗУ "Про загальнообовязк ове державне пенсійне страхування" Исковые требования о порядке перерасчета пенсии основывались на положениях Постановления КМУ № 530, которое этот порядок регулирует. Решение суда необосновано и не аргументировано . Я слышала такую информацию, что суды получили разнарядку свыше отказывать пенсионерам в перерасчете пенсии с применением среднего показателя за год, предшествующий году перерасчета пенсии. Апеляцию подадим, но коллеги говорят, что особых изменений не будет. Ст, 183-2 КАСУ гласит, что по делам в сокращенном производстве апеляционные решения - это последняя инстанция. Неужели больше нет никаких путей выбороть законную пенсию работающему пенсионеру и добиться справедливости? Заранее благодарна за совет.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:36
Цитую Ирина:
Подскажите, пожалуйста, по такой ситуации - суд первой инстанции в сокращенном производстве о перерасчете пенсии для работающего пенсионера вынес постановление об отказе в перерасчете пенсии на основании ст 42 ЗУ "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" Исковые требования о порядке перерасчета пенсии основывались на положениях Постановления КМУ № 530, которое этот порядок регулирует. Решение суда необосновано и не аргументировано. Я слышала такую информацию, что суды получили разнарядку свыше отказывать пенсионерам в перерасчете пенсии с применением среднего показателя за год, предшествующий году перерасчета пенсии. Апеляцию подадим, но коллеги говорят, что особых изменений не будет. Ст, 183-2 КАСУ гласит, что по делам в сокращенном производстве апеляционные решения - это последняя инстанция. Неужели больше нет никаких путей выбороть законную пенсию работающему пенсионеру и добиться справедливости? Заранее благодарна за совет.

Згідно КАС України рішення апеляційного суду можливо оскаржити в суді касаційної інстанції. Рішення Вищого адміністративно го суду можливо переглянути у Верховному суді України.
Судова практика постійно змінюється, тому важко однозначно сказати, як справи з Вашого питання будуть слухатись в подальшому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 20.10.2011, 10:53
Мені 52 роки,працюю,інв алід 3 групи загального захворювання з 2009р,стаж 34роки,чи можу я перейти на пенсію за віком,дякую
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:44
Цитую Ольга:
Мені 52 роки,працюю,інвалід 3 групи загального захворювання з 2009р,стаж 34роки,чи можу я перейти на пенсію за віком,дякую

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування" для жінок умовою призначення пенсії за віком є досягнення віку 57 років 6 місяців - для тих, які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року; 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.
На даний час права на перехід на пенсію за віком у Вас немає.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ганна 22.10.2011, 23:55
Доброго дня!
Я отримую пенсію по інвалідності. За декілька місяців досягну пенсійного віку. Хочу перейти на пенсію за віком. Мені порадили, якщо я пропрацюю хоча б місяць, то це вплине на розмір пенсії. Чи повинна я бути зарахованою на роботі на день досягнення мною пенсійного віку, чи це не має значення? Дякую!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 14:58
Цитую Ганна:
Доброго дня!
Я отримую пенсію по інвалідності. За декілька місяців досягну пенсійного віку. Хочу перейти на пенсію за віком. Мені порадили, якщо я пропрацюю хоча б місяць, то це вплине на розмір пенсії. Чи повинна я бути зарахованою на роботі на день досягнення мною пенсійного віку, чи це не має значення? Дякую!

Для відповіді на Ваше запитання потрібно ознайомитись з первинними документами для нарахування пенсії та зробити розрахунок розміру пенсії. На основі розрахунку можна проаналізувати найбільш оптимальні віріанти - в першу чергу це пов'язано з такими факторами, як величина коефіцієнтів зарплати на даний час порівняно із середнім показником, те, що на даний час поширюється практика, коли при переході на новий вид пенсії пенсійний фонд може не застосувати показник середньої зарплати за рік, який передує року розрахунку(пере ходу), що по суті є найвагомішим фактором, який впливає на розмір пенсії, тощо.
Чи Ви будете працювати на момент досягнення пенсійного віку значення не має.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Алла 26.10.2011, 10:08
Доброго дня.
Звернулася до ПФ, для заміни "п`ятирічки "для нарахування пенсії, а мені сказали, щоб я почекала, тому що буде мінятися довідка про зарплату (бланк). Чи це правомірно. Заяву і документи не прийняли.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 15:05
Цитую Алла:
Доброго дня.
Звернулася до ПФ, для заміни "п`ятирічки "для нарахування пенсії, а мені сказали, щоб я почекала, тому що буде мінятися довідка про зарплату (бланк). Чи це правомірно. Заяву і документи не прийняли.

Не правомірно, пенсійний фонд зобов'язаний прийняти до розгляду Вашу заяву з доданими документами та надати на неї аргументовану відповідь. Зміна п'ятирічки - право гарантоване чинним законодавством.
Рекомендую надіслати документи до пенсійного фонду поштою рекомендованим листом.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Людмила 26.10.2011, 15:13
Добрий день, Ігоре!
Можливо Ви зможете мені допомогти. Мені 54 роки. Я працюю доцентом у виші 11 років. Усі попередні роки з мене вираховували податок як з наукового працівника. Минулого року я написала у бухгалтерію заяву про те, щоб вирахування з мене брали як звичайній категорії працівників. Я думала, що навряд чи допрацюю до того віку, коли матиму право на наукову пенсію. Але закони змінюються. Зараз я хотіла би щоб бухгалтерія відновила мені вирахування як науковця.
Бухгалтерія не знає, як це правильно робити, бо не хоче штрафних санкцій. У відділі персоніфікації мені відповіли, що бухгалтер зробила неправильно, адже я і надалі займаю наукову посаду, читаю лекції. І на основі моєї заяви вони не мали право змінювати порядок вирахувань.
Моє питання таке: як мені вийти з цієї ситуації? Писати нову заяву про відміну попередньої заяви чи кудись звертатись?
Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 15:35
Цитую Людмила:
Добрий день, Ігоре!
Можливо Ви зможете мені допомогти. Мені 54 роки. Я працюю доцентом у виші 11 років. Усі попередні роки з мене вираховували податок як з наукового працівника. Минулого року я написала у бухгалтерію заяву про те, щоб вирахування з мене брали як звичайній категорії працівників. Я думала, що навряд чи допрацюю до того віку, коли матиму право на наукову пенсію. Але закони змінюються. Зараз я хотіла би щоб бухгалтерія відновила мені вирахування як науковця.
Бухгалтерія не знає, як це правильно робити, бо не хоче штрафних санкцій. У відділі персоніфікації мені відповіли, що бухгалтер зробила неправильно, адже я і надалі займаю наукову посаду, читаю лекції. І на основі моєї заяви вони не мали право змінювати порядок вирахувань.
Моє питання таке: як мені вийти з цієї ситуації? Писати нову заяву про відміну попередньої заяви чи кудись звертатись?
Дякую.

Для вирішення цього питання Вам необхідно звернутись безпосередньо до свого роботодавця - інших способів розв'язати проблему ми не бачимо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тарас 28.10.2011, 14:10
Добррого дня! Ситуація наступна, моя мама працюючий пенсіонер, зверталася після відпряцьованніх років в 2009р на перерахунок пенсії до п.фонду зробили перерахунок але показник взяли за 2007р,і ось вдруге звернулась вже в 2011р і знову вони залишають показник 2007р 1197.91 хочу звернутись до суду для перерахунку пенсії але чую що в таких позовах зараз відмовляють массово, і показник беруть той що був при призначенні пенсії. що робити?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 15:51
Цитую Тарас:
Добррого дня! Ситуація наступна, моя мама працюючий пенсіонер, зверталася після відпряцьованніх років в 2009р на перерахунок пенсії до п.фонду зробили перерахунок але показник взяли за 2007р,і ось вдруге звернулась вже в 2011р і знову вони залишають показник 2007р 1197.91 хочу звернутись до суду для перерахунку пенсії але чую що в таких позовах зараз відмовляють массово, і показник беруть той що був при призначенні пенсії. що робити?

Ви правильно зрозуміли ситуацію, проте судова практика стосовно пенсійних питань постійно змінюється, тому в будь-якому разі є імовірність, що в подальшому вона знову складеться на користь пенсіонерів. Підставою для цього є те, що відмови суддів не пов'язані зі змінами в законодавстві, а з різними інструктивними роз'ясненнями, які не мають відношення до закону. В цілому я притримуюсь думки, що спір має вирішуватись в суді, в противному випадку Ви взагалі втрачаєте можливість відшкодувати недоотримані кошти, адже спливає строк позовної давності для звернення до суду, інша справа у тривалості судового процесу та кількості пройдених судових інстанції.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Євгенія 29.10.2011, 19:58
Доброго вечора. Після 28 років педагогічного стажу я вийшла на пенсію за вислугою років. З 1.09.2009р. по сьогоднішній день я працюю не в педагогічній сфері і мій загальний трудовий стаж складає 30 років. Чи маю я право на перерахунок пенсії? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.10.2011, 15:54
Цитую Євгенія:
Доброго вечора. Після 28 років педагогічного стажу я вийшла на пенсію за вислугою років. З 1.09.2009р. по сьогоднішній день я працюю не в педагогічній сфері і мій загальний трудовий стаж складає 30 років. Чи маю я право на перерахунок пенсії? Дякую.

Так, в тому разі, якщо Ви відпрацювали додатково 24 місяці, Ви маєте право на перерахунок пенсії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Дмитро 31.10.2011, 20:38
Доброго вечора. Я інвалід з дитинства і отримував пенсію в розмірі 764 гр.За судовим рішенням по ст.39 та ст.51Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"мені доплатили, але зняли допомогу. Тобто 672,20коп зняли залишивши 91,80коп.це пенсія + 979,80коп. +78,40коп.по ст.39,51. То вийшло 1150гр.Я хотів би знати чи правильно мені нарахували пенсію.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 23.01.2012, 16:06
Цитую Дмитро:
Доброго вечора. Я інвалід з дитинства і отримував пенсію в розмірі 764 гр.За судовим рішенням по ст.39 та ст.51Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"мені доплатили, але зняли допомогу. Тобто 672,20коп зняли залишивши 91,80коп.це пенсія + 979,80коп. +78,40коп.по ст.39,51. То вийшло 1150гр.Я хотів би знати чи правильно мені нарахували пенсію.

Рішення суду підлягає обов'язковому виконанню всіма державними органами на території України, проте з Вашого питання не зрозуміло, якою саме була резолютивна частина цього рішення (суду апеляційної чи першої інстанції). Для більш змістовної консультації пропонуємо надати нам копії всіх наявних у Вас рішень судів щодо цієї справи.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Лиза 02.11.2011, 17:14
Добрый день. моя бабушка подала на перерасчет пенсии в мае 2010 года, ей посчитали по коэффициенту 2007, так же не засчитали льготы за вредную работу она работает на рентгене в институте металлофизики, пенсионный фонд дал отказ сказали идти в суд, суд дал добро пересчитать коэффициент, но отказали в льготах ссылаясь что это дело не ихнее а ПФ... ПФ подали апелляцию, апелляция отменила решение суда пересчитать по правильному коэффициенту. сейчас хотим подавать кассацию (если правильно написала). так же мне сказали что процентов 80 что они не примут решение в нашу пользу. можно ли потом подать в европейский суд? и правда ли что теперь ей нельзя пересчитать пенсию так как она до сих пор работает, если пересчитать нельзя, то можно ли сейчас обновить в апелляции про льготы???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 23.01.2012, 16:22
Цитую Лиза:
Добрый день. моя бабушка подала на перерасчет пенсии в мае 2010 года, ей посчитали по коэффициенту 2007, так же не засчитали льготы за вредную работу она работает на рентгене в институте металлофизики, пенсионный фонд дал отказ сказали идти в суд, суд дал добро пересчитать коэффициент, но отказали в льготах ссылаясь что это дело не ихнее а ПФ... ПФ подали апелляцию, апелляция отменила решение суда пересчитать по правильному коэффициенту. сейчас хотим подавать кассацию (если правильно написала). так же мне сказали что процентов 80 что они не примут решение в нашу пользу. можно ли потом подать в европейский суд? и правда ли что теперь ей нельзя пересчитать пенсию так как она до сих пор работает, если пересчитать нельзя, то можно ли сейчас обновить в апелляции про льготы???

Щодо пільг - не зрозуміло як саме суддя аргументував свою відмову, якщо відмова неправомірна - її можна оскаржувати. Щоб визначити правомірність відмови нам необхідно ознайомитись з рішенням суду.
Щодо звернення до європейського суду з прав людини - так, Ваше питання підпадає під сферу дії Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною, проте Вам спершу необхідно пройти всі ланки вітчизняної судової системи. Таким чином вразі відмови у задоволенні касаційної скарги Вам необхідно написати заяву про перегляд рішення касації до Верховного суду України.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# І.І. 07.11.2011, 11:01
Їз Вашої відповіді 28/10/11: "судова практика стосовно пенсійних питань постійно змінюється, тому в будь-якому разі є імовірність, що в подальшому вона знову складеться на користь пенсіонерів". Який строк позовної давності для звернення до суду при перерахунку пенсії? Скільки я можу чекати слушний час з позовом, якщо перерахунок у мене був у травні 2011 року?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 23.01.2012, 19:06
Цитую І.І.:
Їз Вашої відповіді 28/10/11: "судова практика стосовно пенсійних питань постійно змінюється, тому в будь-якому разі є імовірність, що в подальшому вона знову складеться на користь пенсіонерів". Який строк позовної давності для звернення до суду при перерахунку пенсії? Скільки я можу чекати слушний час з позовом, якщо перерахунок у мене був у травні 2011 року?

Строк позовної давності - пів року з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права (ч. 2 ст. 99 КАСУ). На практиці строк позовної давності поширюється з моменту отримання відповіді на заяву до пенсійного фонду (відмови у перерахунку). Зазначу, що деякі судді визначають строк позовної давності для даної категорії справ в один місяць або починають перебіг строку з моменту перерахунку, проте такі випадки поодинокі та такі, що не відповідають діючому процесуальному законодавству.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тетяна 12.11.2011, 15:26
Моя мати - медична сестра пішла на пенсію за вислугою років в 2006 році та працює не за фахом на 0,5 ставки санітарки в ПП.В 2012 році їй виповнюється 55 років та вона виходить на пенсію по віку. Скажіть будь ласка, що потрібно для цього зробити та яка буде нараховуватись пенсія?Буду дуже вдячна за відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 23.01.2012, 19:23
Цитую Тетяна:
Моя мати - медична сестра пішла на пенсію за вислугою років в 2006 році та працює не за фахом на 0,5 ставки санітарки в ПП.В 2012 році їй виповнюється 55 років та вона виходить на пенсію по віку. Скажіть будь ласка, що потрібно для цього зробити та яка буде нараховуватись пенсія?Буду дуже вдячна за відповідь.

Якщо я правильно зрозумів, Ваша мати отримала право на пенсію в розмірі пенсії за віком на пільгових умовах, із зниженням пенсійного віку. Таким чином вона вже отримує пенсію в розмірі пенсії за віком, та, як працюючий пенсіонер, має право на її перерахунок із здобуттям додатково 24 місяців страхового стажу. Якщо вона працює не на повному окладі, можливо страхові внески сплачуються не в повному обсязі - в такому разі тривалість стажу визначається за формулою з ч. 3 ст. 24 ЗУ "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування"
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Марина 21.11.2011, 12:16
Проходили очередной ВТЭК.Чернобылец после ВТЭК уехал на оздоровление, переоформив пенсию, а в собес уже я ходила для оформления ежемесячной компенсации. У меня не брали документы, а теперь, ссылаясь на пункт5 постановы №936, отказываются начислять компенсацию за 4 месяца! Помогите! Что делать? Спасибо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 23.01.2012, 20:26
Цитую Марина:
Проходили очередной ВТЭК.Чернобылец после ВТЭК уехал на оздоровление, переоформив пенсию, а в собес уже я ходила для оформления ежемесячной компенсации. У меня не брали документы, а теперь, ссылаясь на пункт5 постановы №936, отказываются начислять компенсацию за 4 месяца! Помогите! Что делать? Спасибо.

Рекомендуємо звернутися до пенсійного фонду письмово, в разі відмови - надіслати відповідь нам для більш детального вивчення Вашої ситуації.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Сергій 25.11.2011, 16:43
Який граничний термін нарахування наукової пенсії в перший раз? Пройшло 2.5 місяці після прийняття документів пенсійном фондом.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 23.01.2012, 20:45
Цитую Сергій:
Який граничний термін нарахування наукової пенсії в перший раз? Пройшло 2.5 місяці після прийняття документів пенсійном фондом.

Відповідно до ст.ст. 45 ЗУ "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування" рішення про призначення пенсії приймається не пізніше 10 днів з моменту реєстрації заяви в пенсійному фонді. У випадку подання неповного пакету документів, заявник повинен усунути недоліки протягом трьох місяців. Якщо пенсія не виплачується у встановлений строк з невідомих для Вас причин, слід звернутись до пенсійного фонду письмово з проханням надати обгрунтовані роз'яснення.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Неля 09.12.2011, 13:13
Здравствуйте!Мо я мама получает пенсию по горячему списку №1 с 2001 года.Сейчас по состоянию здоровья предлагают оформить пенсию по инвалидности (1 группу). При начислении пенсии по инвалидности учитываются ли года выплаты пенсии по возрасту? Или пенсия по инвалидности насчитывается без учета выплаченных пенсий?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 24.01.2012, 13:01
Цитую Неля:
Здравствуйте!Моя мама получает пенсию по горячему списку №1 с 2001 года.Сейчас по состоянию здоровья предлагают оформить пенсию по инвалидности (1 группу). При начислении пенсии по инвалидности учитываются ли года выплаты пенсии по возрасту? Или пенсия по инвалидности насчитывается без учета выплаченных пенсий?

По суті Ваша мати почала достроково отримувати пенсію за віком з 2001 року. Пенсія по інвалідності для інвалідів І групи призначається в розмірі 100% пенсії за віком. Таким чином перехід на інший вид пенсії не має вплинути на її розмір. Раджу поспілкуватись з інспектором пф за місцем проживання, щоб отримати більш детальну інформацію про суть переваг переходу на пенсію по інвалідності або відсутність таких.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тетяна 14.12.2011, 22:53
Здравствуйте Игорь! проинформируйте , пожалуйста, имею ли я право на перерасчет пенсии, проработав 24 месяцев после выхода на пенсию по выслуге лет (я-преподовател ь) Сегодня в ПФ сказали, что руководствуются инструкцией. вышедшей в октябре.согласн о которой этого права нет.И второй вопрос-учитывае тся ли в стаж работы мое оформление по уходу за престарелым человеком свыше 80 лет в Управлении труда социальной защиты населения (запрос на персонификацию в ПФ показал меня как работающего пенсионера с минимальной зарплатой)? Спасибо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 24.01.2012, 13:36
Цитую Тетяна:
Здравствуйте Игорь! проинформируйте, пожалуйста, имею ли я право на перерасчет пенсии, проработав 24 месяцев после выхода на пенсию по выслуге лет (я-преподователь) Сегодня в ПФ сказали, что руководствуются инструкцией. вышедшей в октябре.согласно которой этого права нет.И второй вопрос-учитывается ли в стаж работы мое оформление по уходу за престарелым человеком свыше 80 лет в Управлении труда социальной защиты населения (запрос на персонификацию в ПФ показал меня как работающего пенсионера с минимальной зарплатой)? Спасибо.

Відповідно до діючого законодавства Ви маєте право на перерахунок, в будь-якому разі раджу звернутись до пенсійного фонду із заявою на призначення/пер ерахунок пенсії встановленого зразка (додаток до постанови Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування" zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05). Стосовно зарахування до стажу роботи догляд за особою віком понад 80 років - так, у випадку, якщо є висновок медичного закладу про те, що ця особа потребує постійного стороннього догляду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# тетяна 29.12.2011, 08:00
мой дядя вышел на льготную пенсию (как тракторист) документы подавали в апреле. пенсию он получил в декабре, в пенсионном фонде все требовали какие то справки. в общем начислили пенсию с сентября. правомерно ли это?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 24.01.2012, 14:16
Цитую тетяна:
мой дядя вышел на льготную пенсию (как тракторист) документы подавали в апреле. пенсию он получил в декабре, в пенсионном фонде все требовали какие то справки. в общем начислили пенсию с сентября. правомерно ли это?

З наданої Вами інформації не зрозумілі причини, з яких пенсійний фонд не міг нарахувати пенсію. Необхідно ознайомитись з документами, поданими для нарахування пенсії, що зазначено в повідомленні, надісланому пенсійним фондом. З точки зору діючого законодавства, пенсійний фонд міг, вразі відсутності необхідних для призначення пенсії документів (довідок) надати тримісячний строк для їх надання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Віра 17.01.2012, 11:12
Доброго дня! Я пішла на пенсію(як телефоніст)в 50р.,ще працювала два роки, зробила перерахунок (вийшло 60грн.). Моя пенсія 845грн. В даний час, я працюю по договору (400грн.) отримую на руки 331грн.,стаж мені не рахується і пенсію тоже не добавляють бо я працюючий пенсіонер.Прошу пояснити мені, чи буде мені дораховано до пенсії надбавки, які вже пенсіонери отримували, коли я залишу роботу. 20.07.2012р. мені виповниться 55р., чи можна ще зробити перерахунок так, як я стаж телефоністки маю 22р., а 12р. оператором? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.01.2012, 14:41
Цитую Віра:
Доброго дня! Я пішла на пенсію(як телефоніст)в 50р.,ще працювала два роки, зробила перерахунок (вийшло 60грн.). Моя пенсія 845грн. В даний час, я працюю по договору (400грн.) отримую на руки 331грн.,стаж мені не рахується і пенсію тоже не добавляють бо я працюючий пенсіонер.Прошу пояснити мені, чи буде мені дораховано до пенсії надбавки, які вже пенсіонери отримували, коли я залишу роботу. 20.07.2012р. мені виповниться 55р., чи можна ще зробити перерахунок так, як я стаж телефоністки маю 22р., а 12р. оператором? Дякую.

Шановна Віро!
На даний час Ви, по суті, отримуєте пенсію в мінімальному розмірі, в зв'язку з чим ми не можемо надати повноцінну консультацію без проведення відповідних розрахунків або ознайомлення з роздруківкою вашої пенсійної справи, адже з вказаного Вами розміру пенсії невідомий її основний розмір. Якщо на даний час Ви працюєте офіційно, стаж зараховується, але пропорційно до сплачених внесків, таким чином треба визначити, чи доплата непрацюючому пенсіору для Вас буде кращою ніж перерахунок по стажу в подальшому. Раджу попросити інспектора пенсійного фонду надати роз'яснення з цих питань (в якому розмірі надходять відрахування на даний час, в якому розмірі буде встановлено пенсію після перерахунку як працюючому пенсіонеру порівняно з доплатою як непрацюючому, яким чином буде проведено перерахунок в серпні цього року).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Марина 25.01.2012, 17:53
Будь ласка, поясніть чи буде мені перераховано пенсію,якщо у 2011 році я працювала 2 місяці з оплатою мін. з/плата.(Другий перерахунок після виходуна пенсію зроблений у січні 2009р після пророблених 24 кал. місяців.) Якщо так , то з якої зароб. плати буде проводитись дорахування. Дякую !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 26.01.2012, 12:26
Цитую Марина:
Будь ласка, поясніть чи буде мені перераховано пенсію,якщо у 2011 році я працювала 2 місяці з оплатою мін. з/плата.(Другий перерахунок після виходуна пенсію зроблений у січні 2009р після пророблених 24 кал. місяців.) Якщо так , то з якої зароб. плати буде проводитись дорахування. Дякую !

В тому разі, якщо Ви маєте додатково 24 місяці стажу після перерахунку, проведеного в січні 2009 року, пенсія буде перерахована із застосуванням показника середньої зарплати за 2007 рік. Проведення перерахунку із застосуванням середної зарплпти за рік, який передує року перерахунку (2011 рік), можливе лише в судовому порядку, проте зазначу, що на даний час судова практика з цього питання переважно складається не на користь пенсіонерів.
В тому разі, якщо Ви маєте менш ніж 24 місяці додаткового стажу, можливий перерахунок за наявним стажем також із застосуванням середньої зарплати за 2007 рік - в такому разі дії пенсійного фонду також будуть неправомірними (має бути застосованим показник за 2008 рік).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тамара 26.09.2013, 10:39
Доброго дня,скажіть будь ласка,мені 35 років,вийшла на пенсію за вислугу років,маю 4 неповнолітніх дітей,розмір моєї пенсії становить 1190гр,з них 600гр дитячічи можу я мати пенсію 590гр?Яка мінімальна пенсія?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 02.02.2014, 15:36
Цитую Тамара:
Доброго дня,скажіть будь ласка,мені 35 років,вийшла на пенсію за вислугу років,маю 4 неповнолітніх дітей,розмір моєї пенсії становить 1190гр,з них 600гр дитячічи можу я мати пенсію 590гр?Яка мінімальна пенсія?

Мінімальний розмір пенсії за віком на даний час становить 949 гривень. Точну інформацію про розмір Вашої пенсії, яким чином вона була розрахована, можна отримати з роздруківки пенсійної програми, яку за Вашою вимогою повинен надати інспектор пенсійного фонду. Ми в свою чергу, ознайомившись з такою роздруківкою, зможемо надати більш повну консультацію щодо Вашого питання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Леонід 26.06.2014, 13:29
Я отримав 19.03.2010 р. Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємц я.Не сплачуючи єдиного податку і не працюючи 08.09.2010 р. державним реєстратором припинено реєстрацію фізичної особи-підприємц я.Перевіркою держ.податкової інспекції встановлено,що сума валового доходу,сума чистого доходу
та валові вітрати відповідають нулю.
Теріторіторіальний пенсійний фонд України трактує,що я був працюючим пенсіонером і скрив свою трудову діяльність і буде відшкодовувати частину
песії за чотири рокі. Чи є правова підстава в цьому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 29.06.2014, 10:12
Цитую Леонід:
Я отримав 19.03.2010 р. Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.Не сплачуючи єдиного податку і не працюючи 08.09.2010 р. державним реєстратором припинено реєстрацію фізичної особи-підприємця.Перевіркою держ.податкової інспекції встановлено,що сума валового доходу,сума чистого доходу
та валові вітрати відповідають нулю.
Теріторіторіальний пенсійний фонд України трактує,що я був працюючим пенсіонером і скрив свою трудову діяльність і буде відшкодовувати частину
песії за чотири рокі. Чи є правова підстава в цьому.

У Вашому випадку працівник пенсійного фонду помилково застосував визначення трудової діяльності за нормами, які діяли до 01.01.2004 року. Для діяльності у 2010 році працюючі пенсіонери визначаються як такі, що провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на
загальнообов'яз кове державне соціальне страхування
(п. 3 статті 42 Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування"). Таким чином, якщо в системі персоніфіковано го обліку у вказаних Вами періодах немає даних про те, що Ви отримували прибуток, правових підстав стягувати підвищення немає. Рекомендую звернутись до пенсійного фонду письмово, щоб отримати аргументовану відповідь по суті.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Людмила 07.07.2014, 20:11
Добридень!
У мене таке питання. У 2012 р. я оформила пенсію державного службовця, але продовжую працювати державним службовцем. виплачують пенсі призначену відповідно до закону україни "Про загальнообовязк ове державне пенсійне страхування". Чи можу зробити перерахунок пропрацювавши два роки, в пенсійному відмовляють. Кажуть законом України "Про державну службу" такий перерахунок не передбачено
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 10.07.2014, 11:14
Цитую Людмила:
Добридень!
У мене таке питання. У 2012 р. я оформила пенсію державного службовця, але продовжую працювати державним службовцем. виплачують пенсі призначену відповідно до закону україни "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування". Чи можу зробити перерахунок пропрацювавши два роки, в пенсійному відмовляють. Кажуть законом України "Про державну службу" такий перерахунок не передбачено

Щоб отримувати пенсію держслужбовця, звільнятися з роботи не обов'язково, тому, скоріш за все, на даний час Ви отримуєте пенсію на підставі Закону "Про державну службу". В такому разі перерахунок пенсії за страховим законом для Вас не актуальний, адже наявність додаткового стажу не впливає на порядок перерахунку. Детальніше про те, яким чином нараховано пенсію, можна дізнатись з роздруківки пенсійної програми, яку можна отримати від інспектора пенсійного фонду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ирина 15.07.2014, 12:29
Добрый день!
У меня умер отец и мне сказали, что моя мама может обратиться в ПФ с заявлением о том, чтобы ей к её пенсии добавили половину пенсии отца т.к его пенсия была больше.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ирина 15.07.2014, 12:35
Простите, не дописала... Так ли это и как правильно это сделать если - так?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 17.07.2014, 10:33
Цитую Ирина:
Добрый день!
У меня умер отец и мне сказали, что моя мама может обратиться в ПФ с заявлением о том, чтобы ей к её пенсии добавили половину пенсии отца т.к его пенсия была больше.

Цитую Ирина:
Простите, не дописала... Так ли это и как правильно это сделать если - так?

Ваша мати має право (якщо їй буде вигідно), перейти на пенсію померлого батька (пенсію за втратою годувальника). Це передбачено частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування", яка встановлює, що особи, для яких допомога померлого годувальника була постійним і основним джерелом засобів для існування, але які самі одержували пенсію мають право за бажанням перейти на пенсію за втратою годувальника. В такому разі необхідно звернутися до суду для встановлення юридичного факту перебування на утриманні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Оксана 15.07.2014, 18:14
Мій чоловік народився 22 жовтня 1953 року він мав посвітчення 3 категориї ліквідатора аварії на Ч.А.Е.С. 6 вересня 2013 року їому поклали діагноз рак підшлункової залози 21 жовтня 2013 року цю хворобу пов'язали з виконанням обовязків війскової служби з ліквідацією наслідків аварії на Ч.А.Е.С. і дали посвітчення 1 категориї ліквідатора і посвітчення інваліда війни 22 жовтня 2013 року він повинен іти на пенсію за віком. Чернобильську пенсію їому не дали, так як не було показана зарплата за ці 46 днів які він був там, а підприємство де зберигался середніймісячни й заробіток написали як командіровочні. (Правильно це чи ні?) Чи можу я оскаржити нарахування пенсії чоловіка після смерті? 2 березня 2014 року він помер (СМЕРТЬ) пов'язана з ліквідацією авариї на Ч.А.Е.С Які пільги повинна мати жінка після втрати чоловіка?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 16.07.2014, 18:04
Цитую Оксана:
Мій чоловік народився 22 жовтня 1953 року він мав посвітчення 3 категориї ліквідатора аварії на Ч.А.Е.С. 6 вересня 2013 року їому поклали діагноз рак підшлункової залози 21 жовтня 2013 року цю хворобу пов'язали з виконанням обовязків війскової служби з ліквідацією наслідків аварії на Ч.А.Е.С. і дали посвітчення 1 категориї ліквідатора і посвітчення інваліда війни 22 жовтня 2013 року він повинен іти на пенсію за віком. Чернобильську пенсію їому не дали, так як не було показана зарплата за ці 46 днів які він був там, а підприємство де зберигался середніймісячний заробіток написали як командіровочні. (Правильно це чи ні?) Чи можу я оскаржити нарахування пенсії чоловіка після смерті? 2 березня 2014 року він помер (СМЕРТЬ) пов'язана з ліквідацією авариї на Ч.А.Е.С Які пільги повинна мати жінка після втрати чоловіка?

Підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Такими документами є:
1.довідки про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення
2.довідки про заробітну плату за цей період.
Видача цих довідок здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами ), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування. (стаття 15 закону zakon4.rada.gov.ua/laws/show/796-12/print1391348361293783?test=4/UMfPEGznhhQZn.ZiZcsgl.HI4tYs80msh8Ie6).
У Вашому випадку слід звернутися до підприємства, на якому працював Ваш чоловік, щоб отримати належним чином оформлену довідку, в якій повинно бути вказано період перебування в зоні відчуження та заробітна плата, отримана за цей період. Якщо неможливо отримати таку довідку (через відсутність первинної документації, на підставі якої видається довідка в архівах підприємства, тощо) Вам потрібно звернутися до суду для встановлення відповідного юридичного факту.
Перелік пільг, передбачених вдовам чорнобильців, визначений статтею 21 Закону zakon4.rada.gov.ua/laws/show/796-12/print1391348361293783?test=4/UMfPEGznhhQZn.ZiZcsgl.HI4tYs80msh8Ie6. Пільг, які передбачають збільшення розміру пенсії, цією статтею не передбачено. Проте законодавство передбачає пільги, зокрема виплату щомісячної компенсації в розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Таким чином, якщо пенсія чоловіка була основним джерелом існування (була більшою за Вашу), Ви маєте право на таку компенсацію. Крім того, за бажанням можна перейти на пенсію за втратою годувальника, якщо її розмір буде більшим від Вашого, для чого необхідно встановити юридичний факт перебування на утриманні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# валерій 12.08.2014, 17:32
Шановний пане Ігор!
В червні 2010 р. мені призначено наукову пенсію.При цьому, до наукового стажу не зарахували моє 3-х річне(1986-1989 р.) закордонне відрядження (викладацька робота).Цей період мав би бути використаний для обчислення бази при нарахуванні пенсії. В судовому порядку пенсійний фонд було зобов"язано провести перерахунок пенсії з зарахуванням до наукового стажу терміну закордонного відрядження.В січні 2013 р. ПФ провів перерахунок моєї пенсії,але лише з березня 2012 р(з дати прийняття рішення Апеляційним судом).Перераху нок здійснено за сценарієм набуття мною додаткового наукового стажу.На мій запит ПФ відповів, що для перерахунку пенсії за більш ранній період немає підстав оскільки про це не вказано в ухвалі Апеляційного суду.Чи це законно?Законод авством якого року слід користуватись при перерахунку пенсії в моєму випадку? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 13.08.2014, 13:00
Цитую валерій:
Шановний пане Ігор!
В червні 2010 р. мені призначено наукову пенсію.При цьому, до наукового стажу не зарахували моє 3-х річне(1986-1989 р.) закордонне відрядження (викладацька робота).Цей період мав би бути використаний для обчислення бази при нарахуванні пенсії. В судовому порядку пенсійний фонд було зобов"язано провести перерахунок пенсії з зарахуванням до наукового стажу терміну закордонного відрядження.В січні 2013 р. ПФ провів перерахунок моєї пенсії,але лише з березня 2012 р(з дати прийняття рішення Апеляційним судом).Перерахунок здійснено за сценарієм набуття мною додаткового наукового стажу.На мій запит ПФ відповів, що для перерахунку пенсії за більш ранній період немає підстав оскільки про це не вказано в ухвалі Апеляційного суду.Чи це законно?Законодавством якого року слід користуватись при перерахунку пенсії в моєму випадку? Дякую.

У Вашому випадку пенсійний фонд вірно застосував норми законодавства, які діяли на момент Вашого звернення про зарахування стажу. Щоб дати відповідь про правомірність порядку перерахунку, слід детально вивчити позовні вимоги Вашої позовної заяви до суду першої інстанції та резолютивні частини рішень судів першої та апеляційної інстанції. Така консультація передбачає певний обсяг роботи та надається нами на загальних засадах.
З практики зазначу, що пенсійний фонд дійсно при перерахунку пенсії у таких випадках, як Ваш, керується датою винесення (набрання законної сили) рішення суду апеляційної інстанції. Якщо позовні вимоги до суду першої інстанції сформульовані без вказівки на дату (число, місяць від якого необхідно провести перерахунок), є можливість звернутися до суду з завою, в якій просити надати роз'яснення рішення суду в порядку статті 170 КАСУ. Якщо рішення суду уже виконано – звернутися з новим позовом, в позовних вимогах якого вказати дату (число, місяць від якого необхідно провести перерахунок). При цьому рішення суду, яке набрало законної сили буде носити преюдиціальний характер при розгляді цієї справи, тобто Вам не потрібно буде доводити те, що стаж у 1986-1989 роках підлягає зарахуванню, а лише сам період, з якого потрібно проводити перерахунок та порядок такого перерахунку. Розгляд такої категорії справ зазвичай довготривалий, це обумовлено тим, що пенсійний фонд у більшості випадків оскаржує рішення, винесені на користь пенсіонера, до суду апеляційної інстанції.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ірина 18.08.2014, 14:39
Фирма числится в гос.реестре с 1996 г., но не работает, не производит никаких действий.Директ ор этой фирмы- пенсионер, кроме того в ноябре 2010г. стал инвалидом 1 группы. Зарплата ему начислялась по январь 2011 года. В феврале 2011 директору сделали перерасчет пенсии. Поскольку фирма с февраля 2011 года не работает, то зарплата директору более не начислялась, но директор числится в штате. Есть ли в этой ситуации нарушение законов (по не начислению зарплат и перечислению пенсий)? Спасибо, заранее
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 20.08.2014, 13:59
Цитую Ірина:
Фирма числится в гос.реестре с 1996 г., но не работает, не производит никаких действий.Директор этой фирмы- пенсионер, кроме того в ноябре 2010г. стал инвалидом 1 группы. Зарплата ему начислялась по январь 2011 года. В феврале 2011 директору сделали перерасчет пенсии. Поскольку фирма с февраля 2011 года не работает, то зарплата директору более не начислялась, но директор числится в штате. Есть ли в этой ситуации нарушение законов (по не начислению зарплат и перечислению пенсий)? Спасибо, заранее

Щодо нарахування заробітної плати. Якщо директор перебуває в трудових відносинах з підприємством (числиться в штатному розкладі) на підставі трудового договору – підприємство зобов'язане нараховувати та виплачувати йому зарплату. Невиплата заробітної плати в такому випадку порушує цілу низку норм чинного законодавства, в тому числі ці діяння (невиплата заробітної плати) є кримінально карними. Якщо директор безпосередньо є суб'єктом підприємницької діяльності (наприклад ФОП, директор-заснов ник приватного підприємства) – декларування доходів або їх відсутність залежить від нього.
Щодо перерахунку пенсій. Перерахунок пенсії працюючого пенсіонера здійснюється на підставі письмового звернення пенсіонера в тому випадку, якщо він набув додатково 24 місяці страхового стажу з моменту попереднього перерахунку або нарахування пенсії (тому слід уточнити, коли було проведено попередній перерахунок/нар ахування пенсії). Крім того пенсійний фонд проводить перерахунок пенсії на різних підставах, зокрема перерахунок у зв'язку з переходом на інший вид пенсії, встановлення іншої групи інвалідності, індексацією пенсії, щорічними підвищеннями, зміною прожиткового мінімуму (підвищення доплати за понаднормовий стаж), нововиявленими даними. Дізнатись, на яких саме підставах та в якому порядку було здійснено перерахунок, можна за даними пенсійної справи у інспектора пенсійного фонду за місцем проживання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Марина 01.09.2014, 18:16
Здравствуйте!
Я обратилась в ПФУ для назначения мне пенсии. В заявлении хотела указать периоды, которые следует исключить из рассчета, а также периоды до 2004 года, которые необходимо взять в расчет. Справки о доходах со всех мест работы приложила. Но сотрудница ПФУ отказалась брать документы до 2004 года, аргументируя это тем, что если я донесу копии "особових рахунків" и справки о том, что в период работы я не находилась в отпуске за свой счет и по уходу за ребенком, только тогда они смогут взять эти периоды для рассчета пенсии. Но ведь в ЗУ, который действовал до 2004 года указано, что документом, подтверждающим стаж, есть трудовая книжка. Правомерны ли требования ПФУ?
Также я претендую на получение денежной выплаты в размере 10 пенсий, поскольку имею 30 лет мед. стажа. Но сотрудники ПФУ исключают из этого стажа период по уходу за ребенком до 3-х лет (хотя это был 1985 год) и отпуск за свой счет. Верно ли это? Ведь эти периоды входили в трудовой стаж до 2004 года, значит, должны учитываться и в страховой стаж сейчас.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:14
Цитую Марина:
Здравствуйте!
Я обратилась в ПФУ для назначения мне пенсии. В заявлении хотела указать периоды, которые следует исключить из рассчета, а также периоды до 2004 года, которые необходимо взять в расчет. Справки о доходах со всех мест работы приложила. Но сотрудница ПФУ отказалась брать документы до 2004 года, аргументируя это тем, что если я донесу копии "особових рахунків" и справки о том, что в период работы я не находилась в отпуске за свой счет и по уходу за ребенком, только тогда они смогут взять эти периоды для рассчета пенсии. Но ведь в ЗУ, который действовал до 2004 года указано, что документом, подтверждающим стаж, есть трудовая книжка. Правомерны ли требования ПФУ?
Также я претендую на получение денежной выплаты в размере 10 пенсий, поскольку имею 30 лет мед. стажа. Но сотрудники ПФУ исключают из этого стажа период по уходу за ребенком до 3-х лет (хотя это был 1985 год) и отпуск за свой счет. Верно ли это? Ведь эти периоды входили в трудовой стаж до 2004 года, значит, должны учитываться и в страховой стаж сейчас.

Інспектор може просити надати первинні документи, які підтверджують надані Вами дані про зарплату, проте слід розуміти, що в першу чергу перевірка таких даних та витребування первинних документів є обов'язком пенсійного фонду. Тому Ви можете на власний розсуд надати первинні документи або звернутись до пенсійного фонду з заявою (в довільній формі або відповідно до зразку, передбаченому Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій), в якій просити врахувати необхідні періоди. Звичайно, такий порядок дій правомірний, якщо Ваша довідка про зарплати оформлена належним чином, зокрема: "за бажанням пенсіонера ... може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходженн я та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам".
Щодо періоду догляду за дитиною до 3-х років (до 6-ти років на підставі медичного висновку). Цей період входить до медичного стажу відповідно до статті 181 КЗпП: "відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю" – саме ця норма застосовується у Вашому випадку. Крім того з цим погоджується пенсійним фонд у листі від 25.6.2008 № 10842/02-10 "Щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною". Враховуючи викладене, рекомендую Вам звернутись до пенсійного фонду письмово, заявою в довільній формі, щоб отримати аргументовану відповідь по суті, крім того, така переписка може знадобитись при подальшому врегулюванні спору, в тому числі у судовому порядку.
Зарахування медичного стажу під час відпустки без збереження зарплати залежить від того, на яких підставах було надано цю відпустку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Володимир 05.09.2014, 13:00
Мій батько отримує мінімальну пенсію за віком уже протягом 1 року та 4 місяців. Щомісячна виплата складає 949 грн. Як з'ясувалося усі його знайомі отримують суму на 100-150 грн. більшу. Що необхідно зробити для з'ясування розміру мінімальної пенсії яка призначена і чи має особа право на її збільшення. Які документи слід подавати до управління ПФ та як правильно аргументувати такі вимоги. Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:18
Цитую Володимир:
Мій батько отримує мінімальну пенсію за віком уже протягом 1 року та 4 місяців. Щомісячна виплата складає 949 грн. Як з'ясувалося усі його знайомі отримують суму на 100-150 грн. більшу. Що необхідно зробити для з'ясування розміру мінімальної пенсії яка призначена і чи має особа право на її збільшення. Які документи слід подавати до управління ПФ та як правильно аргументувати такі вимоги. Дякую.

На практиці такі ситуації трапляються доволі часто, це залежить від багатьох факторів, зокрема року виходу на пенсію. Про те, яким чином розраховано пенсію, можна дізнатись з роздруківки пенсійної програми, яку можна отримати від інспектора пенсійного фонду за місцем проживання. Так само на основі цих даних можна перевірити, чи є можливість оптимізувати розрахунок, визначити порядок подальших дій (які документи надати інспектору, з якими вимогами звертатись до пенсійного фонду, в разі необхідності – до суду тощо). Наша компанія здійснює таку перевірку на платній основі.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Світлана 24.09.2014, 21:07
Доброго дня. Моя мама 1959р.н., з 10.03.1981 по 13.09.1981р. працювала на посаді санітарки – няні в будинку – інтернаті для розумово відсталих дітей, з 13.09.1981 по 21.10.1987 працювала санітаркою - подавальницею у цьому ж закладі. Загальний стаж роботи 35 років. Чи має вона право і в скільки років піти на пенсію відповідно до списку № 2 пункту 24г.?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:20
Цитую Світлана:
Доброго дня. Моя мама 1959р.н., з 10.03.1981 по 13.09.1981р. працювала на посаді санітарки – няні в будинку – інтернаті для розумово відсталих дітей, з 13.09.1981 по 21.10.1987 працювала санітаркою - подавальницею у цьому ж закладі. Загальний стаж роботи 35 років. Чи має вона право і в скільки років піти на пенсію відповідно до списку № 2 пункту 24г.?

На загальних засадах у 57 років 6 місяців, якщо ваша мати народилася до 31 березня 1959 року включно, у 58 років, якщо вона народилася після 1 квітня 1959 року. Щоб скористатися пільгами дострокового виходу на пенсію їй необхідно мати не менше 10 років роботи за списком №2.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Людмила 08.10.2014, 15:31
Запросила роздруківку з пенсійної вправи про попередній перерахунок пенсії в 2012 році. Перерахунок зробили тільки по стажу. Порівняти, як було б, щоб рахували і по зарплаті неможливо. Інспектор сказала, що то робиться на чорновиках, а в пенсійну справу вносять ті розрахунки, які доцільніші. Мене зацікавив один рядок в цій роздуківці: "Відомостей про дітей немає" Що це означає? Яке відношення мають діти , їх наявність до пенсії? А в мене двоє дітей. Чому ніхто в ПФУ не задавав питань про дітей? І ще одне питання. В 2010 році я судилась з ПФУ, вчасно, скажу ВАм, так як після листа ВАСУ ніхто позивів не вигравав. Чи можу я зараз знову подати в суд, вимагаючи знову робити перерахунок в 2014 році, використовуючи показник по Україні за 2013 рік? Чи вже, якщо по новому пенсійному закону 2011 року, будуть застосовувати середній показник за останні три роки перед перерахунком, чи братимуть останній показник (у моєму випадку за 2009 рік), а стаж при цьому враховують по новому закону? Чи є смисл звертатись в суд? Може, зараз суди будуть лояльнішими до пенсіонерів? Як показує практика?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:23
Цитую Людмила:
Запросила роздруківку з пенсійної вправи про попередній перерахунок пенсії в 2012 році. Перерахунок зробили тільки по стажу. Порівняти, як було б, щоб рахували і по зарплаті неможливо. Інспектор сказала, що то робиться на чорновиках, а в пенсійну справу вносять ті розрахунки, які доцільніші. Мене зацікавив один рядок в цій роздуківці: "Відомостей про дітей немає" Що це означає? Яке відношення мають діти , їх наявність до пенсії? А в мене двоє дітей. Чому ніхто в ПФУ не задавав питань про дітей? І ще одне питання. В 2010 році я судилась з ПФУ, вчасно, скажу ВАм, так як після листа ВАСУ ніхто позивів не вигравав. Чи можу я зараз знову подати в суд, вимагаючи знову робити перерахунок в 2014 році, використовуючи показник по Україні за 2013 рік? Чи вже, якщо по новому пенсійному закону 2011 року, будуть застосовувати середній показник за останні три роки перед перерахунком, чи братимуть останній показник (у моєму випадку за 2009 рік), а стаж при цьому враховують по новому закону? Чи є смисл звертатись в суд? Може, зараз суди будуть лояльнішими до пенсіонерів? Як показує практика?

Порівняти розміри пенсій при перерахунку по стажу та перерахунку по стажу та зарплаті можна, здійснивши відповідні розрахунки. Проте зазначу, що у Вашому випадку така перевірка зазвичай не виявляє порушень з боку пенсійного фонду, останній обирає той варіант розрахунку, який показує більший розмір пенсії.
Відомості про дітей не стосуються обчислення розміру вашої пенсії – це стандартні відомості, які обліковуються пенсійним фондом, наприклад вони можуть знадобитись у разі призначення пенсії за втратою годувальника.
Судова практика щодо застосування показника середньої зарплати на даний час склалася не на користь пенсіонерів, у цій категорії справ в Україні відмовлять суди всіх інстанцій, одночасно практика звернення до Європейського суду з прав людини неоднозначна.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Владимир 15.10.2014, 10:43
Добрий день.Мій батько отримує військову пенсію вже дуже давно на даний час розмір її 2180 гр . Сам він був льодчиком, ще при радянському союзі Як можна подивитися документи , які підтврджують, що це та пенсія, яку він заслужив при виконнані військової справи. Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 21.10.2014, 07:25
Цитую Владимир:
Добрий день.Мій батько отримує військову пенсію вже дуже давно на даний час розмір її 2180 гр . Сам він був льодчиком, ще при радянському союзі Як можна подивитися документи , які підтврджують, що це та пенсія, яку він заслужив при виконнані військової справи. Дякую.

Треба звернутись до інспектора за місцем проживання та попросити роздруківку пенсійної програми. У ній зазначено, на якій підставі, відповідно до якого закону призначено пенсію та відображено, як саме було визначено розмір пенсії. Приклад роздруківки для страхової пенсії.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Аноним 04.11.2014, 20:36
Добрый день, учюсь очно в университете и получаю пенсию по потере кормильца, но родила ребенка хочу уйти в отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет, так как академ отпуск- это перерыв в обучении студента вуза без исключения его с числа студентов, тоисть в академ отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет я остаюсь студентом очного отделения, так пмогут ли мне на время этого отпуска прикратить выплачивать пенсию по потере кормильца? И есть ли между разница между академ отпуском и отпуском по уходу за ребенком до 3-х лет?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 30.11.2014, 16:14
Цитую Аноним:
Добрый день, учюсь очно в университете и получаю пенсию по потере кормильца, но родила ребенка хочу уйти в отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет, так как академ отпуск- это перерыв в обучении студента вуза без исключения его с числа студентов, тоисть в академ отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет я остаюсь студентом очного отделения, так пмогут ли мне на время этого отпуска прикратить выплачивать пенсию по потере кормильца? И есть ли между разница между академ отпуском и отпуском по уходу за ребенком до 3-х лет?

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 62 ЗУ «Про вищу освіту» особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на: академічну відпустку або перерву в навчанні із збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, а також на поновлення навчання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Академічна відпустка – це перерва у навчанні, право на яку студент отримує у випадках передбачених законодавством (неможливість продовження навчання).
Відповідно до ч. 1 ст. 18 ЗУ «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
З викладеного вище слідує, що академічна відпустка та відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку це різні види відпусток, настання яких залежить від соціального статусу особи (працівник, студент тощо).
У п. 2 ч. 2 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування» зазначено, що право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника до яких належать зокрема діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітні х навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-техн ічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліф ікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 ЗУ «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування» пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним (у Вашому випадку весь період навчання до досягнення 23 річного віку). Так як академічна відпустка передбачає збереженням окремих прав здобувача вищої освіти (Вас не відраховано з ВУЗа) то відповідно і право на отримання пенсії у Вас є.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анатолій 05.11.2014, 14:23
Я пенсионер МВД с 2005 года по выслуге лет. До поступления на службу в ОВД и после ухода на пенсию работал в госучреждениях свыше 12 лет.В настоящее время не работаю. Могу ли я получить надбавку к основной пенсии за этот стаж.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.11.2014, 16:24
Цитую Анатолій:
Я пенсионер МВД с 2005 года по выслуге лет. До поступления на службу в ОВД и после ухода на пенсию работал в госучреждениях свыше 12 лет.В настоящее время не работаю. Могу ли я получить надбавку к основной пенсии за этот стаж.

Ні, якщо пенсія призначена за вислугу років зі спеціального стажу (служба в МВС) - пільги обчислення та нарахування пенсії, передбачені для стажу держслужбовця не діють, і навпаки.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Надія 06.11.2014, 11:49
Я отримую пенсію по інвалідності з 2003 року, інвалід 3 групи загального захворювання.
Трудовий стаж з 1988 року по даний час. Чи вірно мені призначена мін. пенсія у сумі 1047 грн., чи потрібно звернутися за її перерахунком, для збільшення пенсії?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.11.2014, 16:26
Цитую Надія:
Я отримую пенсію по інвалідності з 2003 року, інвалід 3 групи загального захворювання.
Трудовий стаж з 1988 року по даний час. Чи вірно мені призначена мін. пенсія у сумі 1047 грн., чи потрібно звернутися за її перерахунком, для збільшення пенсії?

Розмір пенсії за інвалідністю 3 групи встановлюється в розмірі 50% пенсії за віком. Скоріш за все розрахунок розміру Вашої пенсії встановив її в розмірі, меншому від мінімального - в такому випадку, відповідно, виплачується мінімальна пенсія.
Для більш детальної консультації необхідно ознайомитись з Вашими документами, за необхідності провести паралельний розрахунок.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Володимир 20.11.2014, 15:44
В жовтні 2012 р мені нарахована пенсія як інваліду 2 групи при стажі 42р 6 міс в сумі 2296 грн.(90% як працюючому пенсіонеру) 14.08.2014 р при досягнені 60 років я звільнився з роботи. Як мені повинні зробити перерахунок пенсії?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 30.11.2014, 16:28
Цитую Володимир:
В жовтні 2012 р мені нарахована пенсія як інваліду 2 групи при стажі 42р 6 міс в сумі 2296 грн.(90% як працюючому пенсіонеру) 14.08.2014 р при досягнені 60 років я звільнився з роботи. Як мені повинні зробити перерахунок пенсії?

Розрахунок розміру пенсії мають робити в такому ж порядку, як і для пенсіонерів, які одночасно з Вами досягли пенсійного віку і не отримували пенсійних виплат до того, тобто проводиться новий розрахунок розміру пенсії відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування».
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# володимир 08.12.2014, 20:05
Отримавши Вашу консультацію від 30.11.2014 р звернувся в пенсійний фонд з проханням зробити перерахунок пенсії. Мені донарахували 10% як непрацюючому інваліду і добавили стаж, примінивши середню зарплату по Україні за 2011 р. Проводити новий разрахунок пенсії з врахуванням середньої зарплати по Україні за 2013 р відмовились, мотивуючи тим, що з моменту нарахування пенсії до моменту звільнення не прошло 2 роки. Чи правильно мені відмовили?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 10.12.2014, 14:42
Цитую володимир:
Отримавши Вашу консультацію від 30.11.2014 р звернувся в пенсійний фонд з проханням зробити перерахунок пенсії. Мені донарахували 10% як непрацюючому інваліду і добавили стаж, примінивши середню зарплату по Україні за 2011 р. Проводити новий разрахунок пенсії з врахуванням середньої зарплати по Україні за 2013 р відмовились, мотивуючи тим, що з моменту нарахування пенсії до моменту звільнення не прошло 2 роки. Чи правильно мені відмовили?

Так, для застосування оновленого показника середньої зарплати по країні при переході на пенсію за віком необхідно набути 24 місяці страхового стажу з моменту нарахування пенсії по інвалідності. Наскільки я зрозумів, на даний час Ви маєте менше 24 місяців стажу з моменту призначення пенсії по інвалідності, тому застосовується показник, який брався при її нарахуванні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# юрій 18.12.2014, 23:05
Я працюючий вчитель.01. 01 2014 мені виповнюється 60.Педстаж становитиме 33 роки. 9 років тому протягом двох років отримував пенсію " за вислугу років", але ось уже протягом 8,5 року знову працюю за фахом. пенсії не отримую. Запитання: При виході на пенсію за віком згідно нового законодавства із якої середньї зарплати мені повинні нараховувати пенсію? За календарний рік, який враховувався при попередньому призначенні пенсії чи поточний? Дякую за відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 08.01.2015, 13:17
Цитую юрій:
Я працюючий вчитель.01. 01 2014 мені виповнюється 60.Педстаж становитиме 33 роки. 9 років тому протягом двох років отримував пенсію " за вислугу років", але ось уже протягом 8,5 року знову працюю за фахом. пенсії не отримую. Запитання: При виході на пенсію за віком згідно нового законодавства із якої середньї зарплати мені повинні нараховувати пенсію? За календарний рік, який враховувався при попередньому призначенні пенсії чи поточний? Дякую за відповідь.

Має бути застосований показник середньої зарплати по країні за роки, які передують року призначення пенсії за віком зараз, адже Ви вперше отримали право на призначення пенсії по страховому закону. В даному випадку порядок застосування показника за рік, який передував року первинного призначення пенсії не діє, тому що він стосується переходів на інші види пенсії, які визначені страховим законом (пенсія за віком, за інвалідністю, за втратою годувальника але не пенсія за вислугу років, порядок призначення якої регламентується іншим законом).
На практиці пенсійний фонд скоріш за все намагатиметься визначити призначення пенсії за віком як перехід на інший вид пенсії та застосувати показник середньої зарплати по країні, який передував року призначення пенсії за вислугу років. В такому разі спір з пенсійним фондом можливо вирішити лише в судовому порядку.
Існує як позитивна, так і негативна практика щодо питань, аналогічних до Вашого, яка в першу чергу залежить від позиції судді першої інстанції.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Anna 24.12.2014, 01:23
Чи можу я шляхом звернення до суду повернути собі зароблену пенсію за роки безперервного трудового стажу на одному підприємстві протягом 30-ти років?
На пенсію по віку я вийшла в 1999році. Не працювала. В 2006 р пропрацювала 1 місяць. Тоді діяв закон, згідно якого по моїй заяві мені було перераховано пенсію і додано 33 грн. В 2008 р., в зв"язку з цим перерахунком, моя пенсія була підвищена на незначну суму( я втрачала майже 400 грн.)Я зверталася в пенсійний фонд з прозьбою перерахувати мою пенсію як всім, готова була повернути одержану добавку за 2007р., в чому мені було відмовлено на всіх рівнях. І так до тепер я кожен місяць недоодержую 200а може і400грн.кожен місяць. Куди мені звертатися, хто може мені допомогти?Дякую за відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 08.01.2015, 13:19
Цитую Anna:
Чи можу я шляхом звернення до суду повернути собі зароблену пенсію за роки безперервного трудового стажу на одному підприємстві протягом 30-ти років?
На пенсію по віку я вийшла в 1999році. Не працювала. В 2006 р пропрацювала 1 місяць. Тоді діяв закон, згідно якого по моїй заяві мені було перераховано пенсію і додано 33 грн. В 2008 р., в зв"язку з цим перерахунком, моя пенсія була підвищена на незначну суму( я втрачала майже 400 грн.)Я зверталася в пенсійний фонд з прозьбою перерахувати мою пенсію як всім, готова була повернути одержану добавку за 2007р., в чому мені було відмовлено на всіх рівнях. І так до тепер я кожен місяць недоодержую 200а може і400грн.кожен місяць. Куди мені звертатися, хто може мені допомогти?Дякую за відповідь.

Для того, щоб в повній мірі відповісти на Ваше запитання, нам необхідно провести паралельний розрахунок розміру Вашої пенсії на основі наданих Вами документів (роздруківка програми пенсійного фонду, яку можливо отримати у Вашого інспектора, тощо), тоді ми зможемо з’ясувати, чи вірно Вам було перераховано пенсію, якщо ні – визначити в чому саме полягало порушення зі сторони пенсійного фонду та запропонувати Вам подальший порядок дій.
Проте одразу хочу зазначити, якщо суть вашого питання полягає в застосуванні показника середньої зарплати по країні при перерахунку пенсії – судова практика на даний час складається не на користь пенсіонерів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тамара 12.01.2015, 11:07
Отримувала пенсію по втраті годувальника(чо ловіка військовослужбо вця)при досяг-ненні - 50 років за ЗУ "«Про пенсійне забез-печення осіб, звільнених з військової служ-би та деяких інших осіб».(При встановленні мені пенсії в 2008 р. до розрахунку показ-ник середньої зарплати не враховувався, а 40% грошового забезпечення чоловіка). При досягненні пенсійного віку звернулась до ПФУ , де при розрахунку пенсії за віком взято до розрахунку сер.зарплату за 2007 р.Чи існує позитивна судова практика у вирішенні питання про врахування сер.зарплати за останні три роки перед зверненням?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 12.01.2015, 17:23
Цитую Тамара:
Отримувала пенсію по втраті годувальника(чоловіка військовослужбовця)при досяг-ненні - 50 років за ЗУ "«Про пенсійне забез-печення осіб, звільнених з військової служ-би та деяких інших осіб».(При встановленні мені пенсії в 2008 р. до розрахунку показ-ник середньої зарплати не враховувався, а 40% грошового забезпечення чоловіка). При досягненні пенсійного віку звернулась до ПФУ , де при розрахунку пенсії за віком взято до розрахунку сер.зарплату за 2007 р.Чи існує позитивна судова практика у вирішенні питання про врахування сер.зарплати за останні три роки перед зверненням?

На даний час існує як позитивна, так і негативна судова практика щодо Вашого питання. Зазвичай хід справи вирішується на рівні суду першої інстанції та залежить від того наскільки аргументованим буде Ваш позов та наскільки глибоко суддя вивчить суть справи.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Мирон 12.02.2015, 15:52
Добого дня!
Я вийшов на пенсію у 50років, як чернобилець-лік відатор. В січні 1915року мені виповнилось 60років. Зараз я не працюючий пенсіонер. Чи потрібно переходити з чернобильської пенсії на пенсію по віку, якшо потрібно то які документи для цього потрібно?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 16.02.2015, 12:15
Цитую Мирон:
Добого дня!
Я вийшов на пенсію у 50років, як чернобилець-ліквідатор. В січні 1915року мені виповнилось 60років. Зараз я не працюючий пенсіонер. Чи потрібно переходити з чернобильської пенсії на пенсію по віку, якшо потрібно то які документи для цього потрібно?

Пенсія чорнобильців складається з державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, яка була заподіяна здоров’ю. Державна пенсія встановлюється у відповідності до норм ЗУ «Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування». Додаткова пенсія призначається в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Досягнувши 50 років Ви набули права на пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років у відповідності до ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З того часу Ви отримуєте пенсію в розмірі пенсії за віком та додаткової пенсії, тому додатково переходити на пенсію за віком Вам не потрібно.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Виталий 18.02.2015, 12:19
До 2008г.я получал научную пенсию,по моему
заявлению меня перевели на пенсию по возрасту.Возмож ен ли обратный переход?
Имею 29 лет научного стажа и 55лет общего.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 20.02.2015, 17:01
Цитую Виталий:
До 2008г.я получал научную пенсию,по моему
заявлению меня перевели на пенсию по возрасту.Возможен ли обратный переход?
Имею 29 лет научного стажа и 55лет общего.

Так, зворотній перехід можливий, адже маючи право на різні види пенсій, Ви можете обирати один з них. Але слід врахувати нюанс, пов'язаний зі змінами в законодавстві, які набули чинності з 01.01.2015 року: скоріш за все пенсійний фонд проведе розрахунок суми наукової пенсії в розмірі 60% від заробітку (на відміну від первинного нарахування Вашої пенсії, яка була розрахована в розмірі 80% від заробітку). В такому випадку призначити наукову пенсію на тих самих умовах, на яких вона призначалася вперше, можливо буде лише в судовому порядку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Владимир 19.02.2015, 19:44
Скажите, пожалуйста! Моя жена пенсионерка, получает минимальную пенсию, но работает бухгалтером в музыкальном союзе. Так званую зарплату начинают оплачивать с мая месяца (так как еще не на собирали денег) и до конца года, если выдаваемую суму разделить на 12 месяцев, то за каждый месяц она получает зарплата 150 грн. Такой зарплаты нигде в мире нет, только на Украине для творческих союзов выделяют, чтобы не распались! Говорят, что правительство приняло постановление, что у работающих пенсионеров будет вычисляться 15%! Теперь скажите, пожалуйста, стоить ли работать за 150 грн, чтобы у жены забирали 15% пенсии? Она работает у мужа, который, будучи пенсинонером, возглавляет Полтавское областное отделение Национального Всеукраинского музыкального союза на общественных началах, а это "копейки" на одного штатного работника дают бухгалтеру, на эту должность умный человек на 150 грн. не пойдет! То как быть отказываться от 150 грн., чтобы не забирали 15% от пенсии? То этим творческим союзам будет "крышка"! С уважением Владимир Алексеевич Слипак
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 20.02.2015, 17:05
Цитую Владимир:
Скажите, пожалуйста! Моя жена пенсионерка, получает минимальную пенсию, но работает бухгалтером в музыкальном союзе. Так званую зарплату начинают оплачивать с мая месяца (так как еще не на собирали денег) и до конца года, если выдаваемую суму разделить на 12 месяцев, то за каждый месяц она получает зарплата 150 грн. Такой зарплаты нигде в мире нет, только на Украине для творческих союзов выделяют, чтобы не распались! Говорят, что правительство приняло постановление, что у работающих пенсионеров будет вычисляться 15%! Теперь скажите, пожалуйста, стоить ли работать за 150 грн, чтобы у жены забирали 15% пенсии? Она работает у мужа, который, будучи пенсинонером, возглавляет Полтавское областное отделение Национального Всеукраинского музыкального союза на общественных началах, а это "копейки" на одного штатного работника дают бухгалтеру, на эту должность умный человек на 150 грн. не пойдет! То как быть отказываться от 150 грн., чтобы не забирали 15% от пенсии? То этим творческим союзам будет "крышка"! С уважением Владимир Алексеевич Слипак

Зміни в законодавстві, про які йде мова, не стосуються Вашої дружини, адже вона не є платником податків (отримує кошти на громадських засадах, відрахування з зарплати не проводяться). Крім того, оподатковуються пенсії, розмір яких становить 3 мінімальні зарплати і вище (на даний час 3654 грн.).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 16.03.2015, 01:30
доброго дня, скажіть будь-ласка що мені робити, я підозрюю що мені неправильно нарахована пенсія, куди потрібно звертатися в першу чергу?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 16.03.2015, 14:51
Цитую Ольга:
доброго дня, скажіть будь-ласка що мені робити, я підозрюю що мені неправильно нарахована пенсія, куди потрібно звертатися в першу чергу?

В першу чергу Ви можете поспілкуватися про Вашу підозру з інспектором ПФ за місцем проживання, але ми рекомендуємо звертатися з письмовою заявою, щоб отримати офіційну позицію по суті питання. Крім того в інспектора можливо отримати роздруківку з пенсійної програми (приклад роздруківки), за якою можна перевірити чи в повній мірі та вірно враховані відомості про Ваш стаж, заробітну плату та умови виходу на пенсію.
В тому разі, якщо таким чином не вдасться вирішити Ваші питання, Ви можете надати роздруківку пенсійної програми нам для проведення незалежної перевірки та більш детальної консультації.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 17.03.2015, 14:02
Дякую, я спілкувалась з інспектором в усній формі, але вони говорять що все в порядку. У Вас є приклад письмової заяви? Які документи Вам потрібні для перевірки і більш детальної консультації, і чи буде Ваша перевірка юридичною підставою для перерахунку пенсії чи звернення до суду? Ціна самої перевірки?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 17.03.2015, 19:33
Цитую Ольга:
Дякую, я спілкувалась з інспектором в усній формі, але вони говорять що все в порядку. У Вас є приклад письмової заяви? Які документи Вам потрібні для перевірки і більш детальної консультації, і чи буде Ваша перевірка юридичною підставою для перерахунку пенсії чи звернення до суду? Ціна самої перевірки?

Заява пишеться в довільній формі в залежності від Вашого питання або суті підозри. Щоб отримати роздруківку з пенсійної програми, заяву зазвичай писати не потрібно – в більшості випадків вона видається за вимогою пенсіонера безпосередньо його інспектором. Якщо відомості про стаж та зарплату, зазначені в роздруківці, збігаються з наявними у Вас документами (даними трудової книжки, довідок про зарплату тощо), такої роздруківки буде достатньо для проведення нами паралельного розрахунку пенсії. Детальніше про перелік документів необхідний для розрахунку та вартість розрахунку дивіться на сторінці «Розрахунок розміру пенсії» або pension.yur-consol.kiev.ua(у випадку віддаленого розрахунку).
Ми проводимо розрахунок розміру пенсії керуючись нормами чинного законодавства. Результат розрахунку не має сили офіційного документу, проте слугує джерелом інформації, яка може бути використана в інтересах пенсіонера. Він дозволяє з’ясувати, чи було зі сторони пенсійного фонду порушене законодавство, якщо так – в чому воно полягало, чи обрано найкращий спосіб оптимізації пенсії, тощо. Таким чином можна буде визначити подальший порядок дій (наприклад з якими вимогами звертатися до пенсійного фонду чи до суду), або, в тому разі якщо пенсію нараховано вірно, додатково в цьому пересвідчитися.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 17.03.2015, 23:31
Скажіть будь-ласка, якщо я виходила на пенсію у листопаді 2013 року, для розрахунку пенсії яка була середня заробітна плата за минулий рік, чи де можна подивитися ці дані. У мене в роздруківці написано що середній заробіток за минулий рік 2368, 70 чи вірно це?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 18.03.2015, 17:12
Цитую Ольга:
Скажіть будь-ласка, якщо я виходила на пенсію у листопаді 2013 року, для розрахунку пенсії яка була середня заробітна плата за минулий рік, чи де можна подивитися ці дані. У мене в роздруківці написано що середній заробіток за минулий рік 2368, 70 чи вірно це?

Вірно, показники середніх зарплат - pfu.gov.ua/.../...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 18.03.2015, 18:32
але це для 2011 року, а для 2012:
Затверджено показник середньої зарплати за 2012 рік
19 лютого 2013

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу у сумі 2752 гривні 95 копійок, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнта заробітної плати за 2012 рік при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’яз кове державне пенсійне страхування".
І в якій закономірності впливає цей показник, якщо я правильно розумію чим менша ця цифра тим пенсія повинна бути більшою?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 19.03.2015, 14:29
Цитую Ольга:
але це для 2011 року, а для 2012:
Затверджено показник середньої зарплати за 2012 рік
19 лютого 2013

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу у сумі 2752 гривні 95 копійок, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнта заробітної плати за 2012 рік при призначенні пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
І в якій закономірності впливає цей показник, якщо я правильно розумію чим менша ця цифра тим пенсія повинна бути більшою?

Слід брати середній показник за три роки, які передують року нарахування пенсії. Таким чином (1982,63 + 2370,53 + 2752,95)/3 = 2368,70. Показник впливає на розмір пенсії пропорційно як один із множників.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Николай 03.05.2015, 06:55
Благодаря проколу с налогообложение м пенсий выявил,что меня десять лет относят к числу работающих и неиндексируемых .Судя по моему районному участку, таких по Украине сотни тысяч. Счет денег на миллиарды.Удерж анные 15 % конечно вернут, но как вернуть потерянные добавки?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 03.05.2015, 11:51
Цитую Николай:
Благодаря проколу с налогообложением пенсий выявил,что меня десять лет относят к числу работающих и неиндексируемых.Судя по моему районному участку, таких по Украине сотни тысяч. Счет денег на миллиарды.Удержанные 15 % конечно вернут, но как вернуть потерянные добавки?

Повернути недоплачену суму надбавок до пенсії можливо лише в судовому порядку. Проте слід розуміти, що в даному випадку позиція пенсійного фонду, з точки зору діючого законодавства більш сильна, адже вони керуються спеціальною нормою, якою передбачено обов’язок пенсіонера повідомляти про обставини, які впливають на зміну розміру пенсійних виплат. У Вашому випадку необхідно було в момент припинення трудової діяльності повідомити про це пенсійний фонд (відповідно до пам’ятки пенсіонеру, яка видається при призначенні пенсії та копія якої зберігається в матеріалах пенсійної справи). Викладене вище регулюється п.п. г) п. 38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Микола 04.06.2015, 14:10
З 2009 отримую пенсію за інвалідністю. З 1991 і по сьогодні працюю у відділенні реанімації. З'явилися сумніви у розмірі пенсії. Звернувся до місцевого управління ПФУ. Виявилося, що мені нараховано пенсію без урахування подвійного стажу. Документи при призначенні пенсії подані без помилок.
Яким має бути алгоритм моїх дій для перегляду розміру пенсії та повернення недоотриманих коштів? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Микола 05.06.2015, 05:26
PS:звезвертався до свого інспектора, вона доповіла керівництву. На протязі 1,5 місяців реакція відсутня. Очевидно, сподіваються, що справа розсмокчеться сама по собі :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 06.06.2015, 10:26
Цитую Микола:
З 2009 отримую пенсію за інвалідністю. З 1991 і по сьогодні працюю у відділенні реанімації. З'явилися сумніви у розмірі пенсії. Звернувся до місцевого управління ПФУ. Виявилося, що мені нараховано пенсію без урахування подвійного стажу. Документи при призначенні пенсії подані без помилок.
Яким має бути алгоритм моїх дій для перегляду розміру пенсії та повернення недоотриманих коштів? Дякую.

Цитую Микола:
PS:звезвертався до свого інспектора, вона доповіла керівництву. На протязі 1,5 місяців реакція відсутня. Очевидно, сподіваються, що справа розсмокчеться сама по собі :-)

Спочатку Вам необхідно звернутися до пенсійного фонду письмово, виклавши суть своєї заяви в довільній формі. Визначити необхідний порядок дій в подальшому (після отримання Вами відповіді) неможливо у формати питання-відпові ді на нашому сайті – нам необхідно буде ознайомитися та проаналізувати викладену у відповіді позицію пенсійного фонду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ярина 18.06.2015, 17:39
Інвалід дркгої групи отримував гадбавку до пенсії поки дітям не виповнилося 18. Чи може він її отримувати, якщо вони повнолітні але вчаться в ВУЗах?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 22.06.2015, 15:53
Цитую Ярина:
Інвалід дркгої групи отримував гадбавку до пенсії поки дітям не виповнилося 18. Чи може він її отримувати, якщо вони повнолітні але вчаться в ВУЗах?

Стосовно надбавки до пенсії по інвалідності – не може, у зв’язку з тим, що діти (студенти) старші 18 років не відносяться до переліку непрацездатних членів сім’ї, який встановлений ст. 37 ЗУ «Про пенсійне забезпечення». В таких випадках передбачені інші соціальні пільги (пенсія за втратою годувальника, аліменти тощо), але вони не перетинаються з нормою про доплату до пенсії по інвалідності.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Людмила 24.06.2015, 14:31
Добрий день. Працюю в ліцеї на посаді заступника директора, в червні 2015 вийшла на пенсію за віком, маю 34 роки безперервного стажу. Отримала першу пенсію і не згідна з нарахованою сумою. Які мої дії для перерахунку. І чи маю право на отримання 10 пенсій.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 06.07.2015, 13:23
Цитую Людмила:
Добрий день. Працюю в ліцеї на посаді заступника директора, в червні 2015 вийшла на пенсію за віком, маю 34 роки безперервного стажу. Отримала першу пенсію і не згідна з нарахованою сумою. Які мої дії для перерахунку. І чи маю право на отримання 10 пенсій.

У Вашому випадку можна перевірити розмір нарахованої пенсії. Для цього необхідно отримати від інспектора пенсійного фонду роздруківку пенсійної програми (персональну облікову картку) або надати нам документи, які містять відомості про Ваш стаж та заробіток. Детальніше дивіться в розділі "Розрахунок розміру пенсії". Зразок роздруківки..
Стосовно права на отримання 10 пенсій - необхідно уточнити умови виходу на пенсію (за віком, за вислугою років).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 30.06.2015, 17:40
Доброго дня!
Я підозрюю, що мені нарахували пенсію не вірно, розрахована пенсія 949грн.
Скоріш за все не були враховані роки з високою зарплатою та коефіцієнтом до 2000 року, тобто обрані інспектором ПФ не найкращі 5 років з трудового 37-річного стажу.
Якщо я звернуся до свого регіонального ПФ з вимогою надати мені роздруківку про розрахунок моєї пенсії і чисто теоретично мені відмовлять в цьому, за якою нормою закону я можу вимагати таку роздруківку в інспектора ПФ.
Буду вдячна за відповідь.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 02.07.2015, 14:26
Цитую Ольга:
Доброго дня!
Я підозрюю, що мені нарахували пенсію не вірно, розрахована пенсія 949грн.
Скоріш за все не були враховані роки з високою зарплатою та коефіцієнтом до 2000 року, тобто обрані інспектором ПФ не найкращі 5 років з трудового 37-річного стажу.
Якщо я звернуся до свого регіонального ПФ з вимогою надати мені роздруківку про розрахунок моєї пенсії і чисто теоретично мені відмовлять в цьому, за якою нормою закону я можу вимагати таку роздруківку в інспектора ПФ.
Буду вдячна за відповідь.

Ви можете посилатись на п. 4 статті 16 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої застрахована особа має право "отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфіковано го обліку та Державного реєстру загальнообов'яз кового державного соціального страхування". В п. 3 статті 21 цього ж закону детально розкрито, яку інформацію повинна містити така облікова картка (роздруківка з пенсійної програми) – по суті в ній містяться всі необхідні дані, наявні в матеріалах пенсійної справи, та відображено, яким чином було розраховано розмір пенсії. Зразок роздруківки: pension.yur-consol.kiev.ua/images/Pryklad.png
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ольга 02.07.2015, 22:26
Цитую Igor:

Ви можете посилатись на п. 4 статті 16 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": zakon2.rada.gov.ua/.../..., відповідно до якої застрахована особа має право "отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування". В п. 3 статті 21: zakon2.rada.gov.ua/.../... цього ж закону детально розкрито, яку інформацію повинна містити така облікова картка (роздруківка з пенсійної програми) – по суті в ній містяться всі необхідні дані, наявні в матеріалах пенсійної справи, та відображено, яким чином було розраховано розмір пенсії. Зразок роздруківки: pension.yur-consol.kiev.ua/... /...

Дуже вдячна Вам за відповідь:)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Елена 15.07.2015, 10:43
Добрый день, подскажите пожалуйста моя сестра инвалид 2 группы и работает преподавателем имеет пед.стаж 33 года хочет перейти на пенсию по выслуге имеет ли смысл
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 16.07.2015, 16:02
Цитую Елена:
Добрый день, подскажите пожалуйста моя сестра инвалид 2 группы и работает преподавателем имеет пед.стаж 33 года хочет перейти на пенсию по выслуге имеет ли смысл

Для того, щоб дати змістовну відповідь на Ваше запитання нам необхідно детально ознайомитися з обставинами пенсійної справи Вашої сестри. Через те, що подібні справи часто мають індивідуальні особливості, варто зробити розрахунок розміру пенсії. Детальніше про послугу розрахунку: yur-consol.kiev.ua/.../...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Website Submission 30.07.2015, 12:58
Возможно ли получить справку формы ОКА 5 или ОКА 7 в пенсионном про оплату единого взноса по доверенности сделанную в республике Беларусь, переведенную на украинский язык нотариально заверенную
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 30.07.2015, 12:59
Цитую Website Submission:
Возможно ли получить справку формы ОКА 5 или ОКА 7 в пенсионном про оплату единого взноса по доверенности сделанную в республике Беларусь, переведенную на украинский язык нотариально заверенную

Можливо, крім цього потрібно щоб у Вашій довіреності були повноваження для представника на отримання відповідних довідок, так як, досить часто, працівники пенсійного відмовляють у видачі довідки з підстав відсутності в представника повноважень на її отримання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анатолий 17.09.2015, 16:44
З 2000 по 2006 роки , я був зареєстрован приватним підприємцем(єди ний податок). Зараз, коли я роздрукував "Виписку з системи персонікованого обліку" , то дані по ФОП за 2000-2003 роки не попали в цю виписку.
Прошу роз'яснити - як нараховуєтся пенсія для ФОП(єдиний податок) з 01.01.2000 до 31.12.2003 року. Якщо рахуєтся тільки стаж, то як тоді буде розрахуватися коефіциент заробітної плати?
На пенсію мені виходити з березня 2016 року.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 24.09.2015, 11:24
Цитую Анатолий:
З 2000 по 2006 роки , я був зареєстрован приватним підприємцем(єдиний податок). Зараз, коли я роздрукував "Виписку з системи персонікованого обліку" , то дані по ФОП за 2000-2003 роки не попали в цю виписку.
Прошу роз'яснити - як нараховуєтся пенсія для ФОП(єдиний податок) з 01.01.2000 до 31.12.2003 року. Якщо рахуєтся тільки стаж, то як тоді буде розрахуватися коефіциент заробітної плати?
На пенсію мені виходити з березня 2016 року.

Відповідно до ЗУ "Про загальнообов'яз кове державне пенсійне страхування" для ФОП, у випадку, коли сума сплачених внесків менша від мінімальної (як у Вашому випадку) до стажу зараховується додатковий період, який визначається пропорційно до сплачених внесків. Показники зарплат, які визначаються з цих внесків, не мають братися до розрахунку - однак пенсійний фонд в більшості випадків розраховує коефіцієнти зарплат шляхом ділення показників з фактично сплачених внесків на середню зарплату по країні. Детальніше про це питання я писав в статті "Пенсія підприємців та зарплата “нулями”
В періоді з 01.07.2000р. до 01.01.2004р. дані для розрахунку визначаються частково за нормами ЗУ "Про пенсійне забезпечення" (стаж) та нормами страхового закону (заробітні плати), на підставі чого пенсійний фонд в більшості випадків розраховує коефіцієнти за місяці, в яких взагалі не було сплачено внесків, однак є дані про трудову діяльність (таким чином застосовується нульовий коефіцієнт, що призводить до зменшення розміру пенсії в цілому).
Для більш точної консультації, Ви можете скористатись нашою послугою "Розрахунок розміру пенсії", однак судячи з описаної ситуації, в тому випадку, якщо пенсійний фонд підтвердить сплату фіксованих внесків та застосує їх до розрахунку, це може призвести до суттєвого зменшення розміру пенсії - зобов'язати пф провести розрахунок належним чином у випадку відмови можна лише в судовому порядку. Тоді, з огляду на практику судових спорів з цього питання (тривалість та вартість супроводження, тощо), компромісний варіант, у якому такий період підприємницької діяльності взагалі не буде взятий до розрахунку (ані для стажу, ані для зарплат) може стати найбільш доцільним.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Жанна Павловна 22.09.2015, 10:17
Добрый день!
За последние 6лет работы после пенсии, пересчет производился только по стажу, хотя средняя з/п позволяла сделать перерасчет и по з/п. Что мне надо из документов, чтобы Вы могли мне помочь в этом вопросе?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 24.09.2015, 11:48
Цитую Жанна Павловна:
Добрый день!
За последние 6лет работы после пенсии, пересчет производился только по стажу, хотя средняя з/п позволяла сделать перерасчет и по з/п. Что мне надо из документов, чтобы Вы могли мне помочь в этом вопросе?

Для перевірки доцільності перерахунку по стажу та зарплаті Ви можете скористатись нашою послугою "Розрахунок розміру пенсії". Перелік необхідних документів розміщено на сторінці послуги. Також Ви можете звернутись до пенсійного фонду за місцем проживання з заявою, в якій попросити надати такий попередній розрахунок безоплатно. Зазначу, що іноді, навіть при збільшенні коефіцієнту зарплати, розрахунок може показати менший розмір пенсії. Це пов'язано з тим, що при такому перерахунку (по стажу та зарплаті, на відміну від перерахунку тільки по стажу) буде застосовано нову редакцію страхового закону, яка, зокрема, передбачає менший розмір доплати за понаднормовий стаж.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Наталья 28.10.2015, 14:17
Добрый день. Подскажите пожалуйста! Три года назад у нас умер папа (Ликвидатор Чернобыльской катастрофы). Маме насчитали пенсию 50% от пенсии отца. За три года она не увеличилась. И опять же подняли минимальную пенсию, а ей не пересчитали. Говорят что поднимают пенсию только пенсионерам с минимальной пенсией, а её это повышение не касается. Как правильно насчитывается пенсия в таких случаях и если её не пересчитывают куда можно обратиться? Спасибо
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 08.12.2015, 01:12
Цитую Наталья:
Добрый день. Подскажите пожалуйста! Три года назад у нас умер папа (Ликвидатор Чернобыльской катастрофы). Маме насчитали пенсию 50% от пенсии отца. За три года она не увеличилась. И опять же подняли минимальную пенсию, а ей не пересчитали. Говорят что поднимают пенсию только пенсионерам с минимальной пенсией, а её это повышение не касается. Как правильно насчитывается пенсия в таких случаях и если её не пересчитывают куда можно обратиться? Спасибо

Скоріш за все у Вашому випадку збільшення прожиткового мінімуму (мінімальної пенсії) впливає тільки на доплату за понаднормовий стаж, більш повну консультацію можливо надати за результатами розрахунків - yur-consol.kiev.ua/index.php/ru/rozrahunok. html, або ознайомившись з роздруківкою пенсійної програми - pension.yur-consol.kiev.ua/images/Primer.png
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ирина 10.11.2015, 09:28
Добрый день.Мне 56.5лет Я выщла на пенсию в конце декабря 2014г.при достижении 55л.Стаж 31г.Пенсия составила 949грн.С 1сентября 2015г.в Укране повысили мин.пенсию до 1074грн но мне пенсию не доьавили я что так и буду почать 949грн? Спасибо
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 08.12.2015, 01:13
Цитую Ирина:
Добрый день.Мне 56.5лет Я выщла на пенсию в конце декабря 2014г.при достижении 55л.Стаж 31г.Пенсия составила 949грн.С 1сентября 2015г.в Укране повысили мин.пенсию до 1074грн но мне пенсию не доьавили я что так и буду почать 949грн? Спасибо

Ми не володіємо інформацією про причини затримки підвищення пенсії у Вашому випадку, рекомендую звернутись до пф за місцем проживання з завою (вимогою надати роз’яснення).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Валентина 20.11.2015, 10:32
Доброго дня!!!!!!!!!!!! Чи маю я право на користування пільгами як вдова афганця?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Валентина 20.11.2015, 10:34
І ще одне питання-до 2001 року я проживала у Чорнобильській зоні 4 категорії-чи маю право піти раніше на песію?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Валентина 20.11.2015, 11:10
Дата народження-09.0 2.1964
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ганна 20.11.2015, 18:23
Я працюючий пенсіонер.Зверн улась у ПФ із заявою про перерахунок пенсії постажу, оскільки я пропрацювала 2 роки після попереднього перерахунку . У 2011році мені було зроблено перерахунок пенсії відповідно до рішення суду першої інстанції як працюючому пенсіонеру. Тепер, 15.11. 2015 року у ПФ мені повідомили, що моя пенсія зменшиться на 500 грн, відвовідно до рішення Апеляційного суду. за ст.42.як працюючому пенсіонеру.Прот ягом 4 років я мені не повідомлялось про рішення Апеляційного суду,я про це нічого не знала. Як мені оскаржити рішення ПФ чи Апеляційного суду?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 08.12.2015, 01:14
Цитую Ганна:
Я працюючий пенсіонер.Звернулась у ПФ із заявою про перерахунок пенсії постажу, оскільки я пропрацювала 2 роки після попереднього перерахунку . У 2011році мені було зроблено перерахунок пенсії відповідно до рішення суду першої інстанції як працюючому пенсіонеру. Тепер, 15.11. 2015 року у ПФ мені повідомили, що моя пенсія зменшиться на 500 грн, відвовідно до рішення Апеляційного суду. за ст.42.як працюючому пенсіонеру.Протягом 4 років я мені не повідомлялось про рішення Апеляційного суду,я про це нічого не знала. Як мені оскаржити рішення ПФ чи Апеляційного суду?

Ви можете оскаржити рішення апеляційного суду в суді касаційної інстанції, однак хочу зазначити, що з 2011 року відбулись суттєві зміни в судовій практиці щодо справ про перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам – на даний час в більшості випадків суди приймають рішення не на користь пенсіонерів. Раджу з’ясувати обставини, якими керується пенсійний фонд ознайомившись з рішенням суду апеляційної інстанції в реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua (пошук за номером справи), або отримати копію рішення в суді першої інстанції – в такому випадку строк касаційного оскарження буде встановлено з моменту видачі рішення.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Олександр 23.12.2015, 11:37
Ухвалою судів 3х інстанцій призначена пенсія з скороченням віку на 5 років як мешканцю 4 ї зони забруднення чорнобильською АЄС. Виплачена пенсія по виконавчому листу за 3 роки.(2010, 2011, 2013) далі виплату і нарахування припинили, мотивуючи тим що паралельно ідуть суди про продовження поновлення строків оскарження ПФ. Суди 1ї і 2ї інстанції відмовили в продовженні строків, ВАСУ припинило дію судів 1ї і 2ї інстанцій і не розглядає справу про перенесення строків вже 3 роки. При досягненні 60річного віку заведено нову пенсійну справу і написана заява на пенсію за віком. Незважаючи на заяву порахована пенсія в 2015 році з урахуванням середньої зарплати по Україні за 2009рік. Заборгованість по пенсії за 2013 і 2014 рік не сплачується мотивуючи відсутністю ухвали ВАСУ про продовження пропущених строків, більш того в відповіді ПФ на мою заяву про виплату заборгованості ПФ пише що рішення ВАСУ про призначення мені пенсії вони не отримували, що являється НЕПРАВДОЮ, т.я. я писав їм лист 3 роки назад з проханням ознайомити мене з матеріалами справи і тоді це рішення було в ПФ, було воно і тоді коли я звертався за пенсією за віком. Рішення ВАСУ про призначення пенсії було в 14.12.2012р, а рішення ВАСУ про призупинення рішення судів 1ї і 2ї інстанцій було в лютому 2013 р. тобто пізніше.
Питання: як мені добитися нарахування пенсії за віком з урахуванням середньої зарплати по Україні за 2012, 2013 2014 роки (відповідно до заведення нової пенсійної справи і відповідно прийнятої ПФ до заяви на пенсію за віком)?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 09.03.2016, 11:52
Цитую Олександр:
Ухвалою судів 3х інстанцій призначена пенсія з скороченням віку на 5 років як мешканцю 4 ї зони забруднення чорнобильською АЄС. Виплачена пенсія по виконавчому листу за 3 роки.(2010, 2011, 2013) далі виплату і нарахування припинили, мотивуючи тим що паралельно ідуть суди про продовження поновлення строків оскарження ПФ. Суди 1ї і 2ї інстанції відмовили в продовженні строків, ВАСУ припинило дію судів 1ї і 2ї інстанцій і не розглядає справу про перенесення строків вже 3 роки. При досягненні 60річного віку заведено нову пенсійну справу і написана заява на пенсію за віком. Незважаючи на заяву порахована пенсія в 2015 році з урахуванням середньої зарплати по Україні за 2009рік. Заборгованість по пенсії за 2013 і 2014 рік не сплачується мотивуючи відсутністю ухвали ВАСУ про продовження пропущених строків, більш того в відповіді ПФ на мою заяву про виплату заборгованості ПФ пише що рішення ВАСУ про призначення мені пенсії вони не отримували, що являється НЕПРАВДОЮ, т.я. я писав їм лист 3 роки назад з проханням ознайомити мене з матеріалами справи і тоді це рішення було в ПФ, було воно і тоді коли я звертався за пенсією за віком. Рішення ВАСУ про призначення пенсії було в 14.12.2012р, а рішення ВАСУ про призупинення рішення судів 1ї і 2ї інстанцій було в лютому 2013 р. тобто пізніше.
Питання: як мені добитися нарахування пенсії за віком з урахуванням середньої зарплати по Україні за 2012, 2013 2014 роки (відповідно до заведення нової пенсійної справи і відповідно прийнятої ПФ до заяви на пенсію за віком)?

Пропоную надати нам для ознайомлення копії всіх наявних у Вас рішень судів, а також, по можливості, роздруківку програми пенсійного фонду (приклад роздруківки - pension.yur-consol.kiev.ua/... /.... У Вашому випадку послугу аналізу документів та висновки щодо порядку дій ми готові надати безоплатно. Контактна інформація - yur-consol.kiev.ua/.../...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Михайло 05.01.2016, 09:41
Управління ПФУ вимагає для призначення пенсії довідки про заробітну плату за періоди 1998-2000 рр, хоч у системі персоніфіковано го обліку по моїй області (Львівській) такі дані вже є (у деяких областях з 1.01.1998 вівся персоніфіковани й облік). Чи правомірно це? І для чого довідка для довідки?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 09.03.2016, 12:06
Цитую Михайло:
Управління ПФУ вимагає для призначення пенсії довідки про заробітну плату за періоди 1998-2000 рр, хоч у системі персоніфіковано го обліку по моїй області (Львівській) такі дані вже є (у деяких областях з 1.01.1998 вівся персоніфікований облік). Чи правомірно це? І для чого довідка для довідки?

Вимога пенсійного фонду не відповідає нормам розділу ІІ порядку подання та оформлення документів - zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05/paran35#n35, крім того ст. 40 страхового закону передбачає обов’язкове застосування при розрахунку пенсії даних системи персоніфіковано го обліку з 01.07.2000 року, до 2000 року - за бажанням пенсіонера (якщо право на пенсію виникло до 2016 року).
В цілому хочу зазначити, що вказана Вами причина відмови у нарахуванні пенсії не є характерною. Можу припустити, що працівник пенсійного фонду недостатньо зрозуміло пояснив Вам ситуацію, що склалася: можливо в пф виникли сумніви щодо стажу в даному періоді чи не вистачає даних для повної п’ятирічки (тобто прохання інспектора має рекомендаційний характер), або причина в іншому - в зв’язку з чим рекомендую Вам, в першу чергу, звернутися до пенсійного фонду письмово, щоб отримати аргументовану відповідь по суті.
Крім того хочу звернути Вашу увагу на послугу розрахунку розміру пенсії - yur-consol.kiev.ua/.../..., з домогою якої, зокрема, можна проконтролювати , чи пенсійний фонд застосовує найбільш оптимальний спосіб розрахунку пенсії серед усіх можливих.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Артем 11.01.2016, 22:36
Мені було призначено пенсію на підставі статті 37 ЗУ Про держслужбу у 2011 році. У 2015 звернувся до суду про включення до бази розрахунку суми мат.допомоги та індексації, які на той час УПФ не врахував. Маю судове рішення, яке зобовяло УПФ провести перерахунок. Вони виконали, але зменшили розмір відсотка з 80% до 60%. Наслідок - пенся менша, ніж була. Це вірно? Що можна у цьому випадку зробити. Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 09.03.2016, 12:13
Цитую Артем:
Мені було призначено пенсію на підставі статті 37 ЗУ Про держслужбу у 2011 році. У 2015 звернувся до суду про включення до бази розрахунку суми мат.допомоги та індексації, які на той час УПФ не врахував. Маю судове рішення, яке зобовяло УПФ провести перерахунок. Вони виконали, але зменшили розмір відсотка з 80% до 60%. Наслідок - пенся менша, ніж була. Це вірно? Що можна у цьому випадку зробити. Дякую.

У Вашому випадку, в першу чергу, потрібно звернутися до пенсійного фонду з заявою, у якій просити роз'яснити підстави застосування при перерахунку пенсії нової редакції ЗУ “Про державну службу” та вимагати провести перерахунок за старою редакцією Закону, з врахуванням рішення суду від 2015 року. Скоріш за все пенсійний фонд відмовить в задоволенні Ваших вимог (відповідно до практики, яка склалася на даний час). В подальшому потрібно оскаржити дії пенсійного до суду в порядку адміністративно го судочинства (подавши адміністративни й позов про зобов’язання вчинити дії). При підготовці позову особливу увагу слід звернути на формулювання резолютивної та мотивувальної частини позову (викласти їх максимально лаконічно та зрозуміло).
Зазначу, що на даний час склалася позитивна судова практика вирішення такого роду спорів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Наталия 14.01.2016, 12:28
Добрый день! Моя мама 1955 года рождения оформляла пенсию в 1999 г. по 1 категории, т.к. работала на вредном производстве (с возможностью выхода на пенсию в 45 лет), в итоге ей насчитали минимальную пенсию. Подскажите, законодательно ПФ действовал корректно?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 09.03.2016, 12:46
Цитую Наталия:
Добрый день! Моя мама 1955 года рождения оформляла пенсию в 1999 г. по 1 категории, т.к. работала на вредном производстве (с возможностью выхода на пенсию в 45 лет), в итоге ей насчитали минимальную пенсию. Подскажите, законодательно ПФ действовал корректно?

Для того, щоб надати Вам повноцінну відповідь, нам потрібно ознайомитися з роздруківкою пенсійної програми Вашої мами (приклад роздруківки - pension.yur-consol.kiev.ua/images/Pryklad.png).
На розмір пенсії безпосередньо впливає показник середньої заробітної плати. Можу припустити, що при розрахунку розміру її пенсії був взятий показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Позиція пенсійного фонду (в цьому плані) не відповідає чинному законодавству. Осучаснити показник можливо лише в судовому порядку, однак на даний час судова практика стосовно подібних спорів неоднозначна.
У вашому випадку спершу потрібно ознайомитися з роздруківкою пенсійної програми, провести додаткові розрахунки, зокрема із застосуванням більш сучасного показника середньої заробітної плати - тільки після цього робити певні висновки.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Тетяна 25.01.2016, 20:46
Доброго дня.Допоможіть, будь-ласка,у моєї матері стаж машиністом баштового крану складає 35 років. В скільки років вона має виходити на пенсію і які документи необхідні, і куди краще звернатись, щоб оформити пенсію.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анжела 10.03.2016, 11:09
Доброго дня,мені 19 років навчаюся хочу перевестися на курси получаю пенсію (допомогу) скажіть будь ласка якщо я буду на навчатися на курсах я буду отримувати пенсію???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 30.03.2016, 11:25
Цитую Анжела:
Доброго дня,мені 19 років навчаюся хочу перевестися на курси получаю пенсію (допомогу) скажіть будь ласка якщо я буду на навчатися на курсах я буду отримувати пенсію???

Для того щоб надати Вам повноцінну консультацію нам потрібно знати який вид пенсії Вам призначено (в разі втрати годувальника, по інвалідності).
Крім того повідомляю Вас, що припинення навчання може повпливати на виплату пенсії в разі втрати годувальника.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Валентина 23.03.2016, 11:11
Добрий день!Мені була призначена пенсія за віком в 2010 році. Після цього я продовжувала працювати ще майже п"ять років. при цьому за ці роки моя зарплата зросла вдвічі. Але це ніяким чином не відобразилося на сумі пенсії після подання на її перерахунок (враховувався тільки стаж). Чи має взагалі значення розмір зарплати для перерахунку пенсії?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Oleksandr 30.03.2016, 11:13
Цитую Валентина:
Добрий день!Мені була призначена пенсія за віком в 2010 році. Після цього я продовжувала працювати ще майже п"ять років. при цьому за ці роки моя зарплата зросла вдвічі. Але це ніяким чином не відобразилося на сумі пенсії після подання на її перерахунок (враховувався тільки стаж). Чи має взагалі значення розмір зарплати для перерахунку пенсії?

Розмір заробітної плати впливає на індивідуальний (помісячний) коефіцієнт заробітку. Проте у формулі розрахунку заробітної плати крім індивідуального коефіцієнту заробітку також присутній показник середньої заробітної плати по країні. Формула виглядає так: Зп = Зс х(Ск :К), де Зп - заробітна плата застрахованої особи для обчислення пенсії, (Ск:К) - індивідуальний коефіцієнт заробітку, Зс - середня заробітна плата по країні. Отримані Вами заробітні плати в кожному окремо взятому місяці є величинами відносними до розміру середньої заробітної плати по країні. Тобто чим більшу заробітну плату Ви отримували по відношенню до середньої по країні тим більший коефіцієнт заробітної плати (помісячний - Кз). Тобто за період з 2010 року по 2015 рік помісячний коефіцієнт заробітної плати буде розраховуватися шляхом ділення отриманої Вами заробітної плати у кожному місяці цього періоду на середню заробітну плату по країні. У випадку перерахунку пенсії Зс - середня заробітна плата по країні не змінюється, змінюватися буде лише (Ск : К), якщо ця складова формули збільшиться то відповідно повинен збільшитись і розмір пенсії.
Для більш детального аналізу Вашої ситуації потрібно провести розрахунок пенсії з врахуванням отриманих вами заробітних плат і набутого стажу - однак зазначу, що така перевірка може не виявити порушень законодавства з боку пенсійного фонду, адже при незмінному базовому показнику для розрахунку (середньої зарплати по країні), при розрахунку по стажу та зарплаті застосовується нова редакція страхового закону - що зокрема зменшує доплату за понаднормовий стаж, тому цілком можлива ситуація, в якій при суттєвому збільшенні коефіцієнтів зарплати за останні роки все одно вигідніше проводити перерахунок тільки по стажу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Ігор 04.04.2016, 21:04
Доброго дня! Пенсійний фонд надсилае в грудні листа про перерахунок пенсії і зменшує розмір пенсіїї на 14 грн з грудня 2015р.( було 1307, стало 1203 грн). В січні надсилає другого листа, де внаслідок знову ж таки перерахунку виявили надміру виплачені кошти в розмірі 2074 грн за період з 02.2008 по 01.2016рр, на підставі невірно внесених даних про заробітню плату до реєстру... працівником ПФУ в період з 2006 по 2008 рр. Тепер з лютого 2016р з пенсії знімають по 20% -258 грн доки не виплатиться борг.
Питання :
1.Чи правомірно стягувати борг який виник по вині працівника фонду?
2. Чи є срок позовної давності до перерахунків - 1-3-5років, чи можуть стягувати за любий період?
3. Чи за кожним збільшенням розміру пенсій ( зміна прожиткового мінімуму та інші підстави) пенсійний фонд повинен переглядати правильність первинного нарахування, щоб уникнути таких недоречностей?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Василь 17.05.2016, 09:39
Доброго дня! Мій батько в 2005 році отримав пенсію по трудовому стажу згідно СП-2 продовжуючи працювати.
В 2009 році, в звязку з досягненям пенсійного віку, йому було перераховано пенсію відповідно до його стажу але при перерахунку було внесено середню з/п по Україні за 2007 рік а не за 2008р.
В 2011 році вийшов на пенсію по віку але перерахунок пенсії йому зробили лише в розмірі стажу (+10uhy). Наскільки правомірно використання середньої з/п за 2007р. при нарахуванні пенсії в 2009 та перерахунку в 2011 році. Дякую
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 12.06.2016, 16:50
Цитую Василь:
Доброго дня! Мій батько в 2005 році отримав пенсію по трудовому стажу згідно СП-2 продовжуючи працювати.
В 2009 році, в звязку з досягненям пенсійного віку, йому було перераховано пенсію відповідно до його стажу але при перерахунку було внесено середню з/п по Україні за 2007 рік а не за 2008р.
В 2011 році вийшов на пенсію по віку але перерахунок пенсії йому зробили лише в розмірі стажу (+10uhy). Наскільки правомірно використання середньої з/п за 2007р. при нарахуванні пенсії в 2009 та перерахунку в 2011 році. Дякую

З нашої точки зору неправомірно в обох випадках, однак слід розуміти, що судова практика відносно застосування оновленого показника при перерахунку за ст. 42 страхового закону негативна, при досягненні пенсійного віку за ст. 26 - неоднозначна.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Василий 11.12.2016, 13:13
Доброго здоров"я та найкращих побажань!
Державний службовець. У виданій мені довідці визначена сума заробітної плати для обчислення пенсії. Окремою графою визначена премія в розмірі 10% від посадового окладу. Однак моя фактична сума преміальних перевищує 10%.
Чи маю я право на перерахунок розміру своєї пенсії з урахуванням фактичної суми преміальних (з цієї суми нараховувались усі види податків)?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Світлана 26.12.2016, 20:03
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка,чи правомірне рішення пенсійного фонду у моєму випадку.Ще 12.08.2015р я звернулася до пенсійного фонду про призначення пенсії на пільгових умовах(постражд ала від Чорнобильської катастрофи, що підтверджувалос ь довідкою і посвідченням громадянки, що постійно проживала з 1986 по 2002рр.на території зони посиленого радіоекологічно го контролю-4 категорія) Пенсійний фонд відмовив у нарахуванні пенсії, т.як посвідчення було видане на дівоче прізвище і не змінене. Я звернулася до суду з позовом про визнання дій ПФ не правомірними і 06.01.2016р суд 1ї інстанції виніс рішення на мою користь:"Зобовя зати Упр.ПФ вжити дій щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповіднодо п.2 ст.55 Закону України" Про статус і соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорн.катастрофи ". Апеляційний суд залишив Постанову суду 1ї інстанції без змін, а також ПФ було відмовлено у касаційній скарзі. Але пенсію мені Пенсійний фонд почав нараховувати не з дати подання мною заяви до ПФ про призначення пенсіі, а з дати винесення рішення Апеляційним судом.Чи правильно виконані нарахування пенсії, якщо у рішенні суду не вказана дата з якої потрібно призначати пенсію і чи можу я звернутися в суд за розясненням і в який термін? Дякую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Анна 12.03.2017, 14:14
Здравствуйте.Де ду сняли 80 грн с пенсии?С чем это связано?Могли ли снять за заслуги перед страной?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 01.08.2017, 21:02
Цитую Анна:
Здравствуйте.Деду сняли 80 грн с пенсии?С чем это связано?Могли ли снять за заслуги перед страной?

Ознайомитись з тим, яким чином розраховано розмір пенсії та які доплати враховані до нього, можна з роздруківки пенсійної програми, яку може надати пенсійний фонд за місцем реєстрації. У випадку зменшення розміру пенсії – слід звернутись до пенсійного фонду письмово, без офіційної позиції пф надати однозначну відповідь, нажаль, не можливо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Оксана 28.03.2017, 23:14
Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, як проводиться перерахунок пенсії , згідно постанови Кабміну 2015р,. З моменту набуття чинності чи з моменту написання відповідної заяви? Моя мама переоформляє пенсію як вдова військовослужбо вця
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.07.2017, 18:58
Цитую Оксана:
Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, як проводиться перерахунок пенсії , згідно постанови Кабміну 2015р,. З моменту набуття чинності чи з моменту написання відповідної заяви? Моя мама переоформляє пенсію як вдова військовослужбовця

Якщо мова йде не про масовий перерахунок – з моменту звернення.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Олександр 18.05.2017, 21:25
Доброго вечора! Мені нарахована пільгова пенсія, але нарахування було проведено по зарплаті за останні сімнадцять років. Можу чи я попросити щоб мені нарахування провели за останні три чи п'ять років, де в мене була зарплатня більше? По законодавству України передбачається таке, чи тільки береться з двохтисячного року, як мені казали в пенсійному фонді? З повагою Кідалов О.І.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.07.2017, 19:21
Цитую Олександр:
Доброго вечора! Мені нарахована пільгова пенсія, але нарахування було проведено по зарплаті за останні сімнадцять років. Можу чи я попросити щоб мені нарахування провели за останні три чи п'ять років, де в мене була зарплатня більше? По законодавству України передбачається таке, чи тільки береться з двохтисячного року, як мені казали в пенсійному фонді? З повагою Кідалов О.І.

Ні, такої можливості чинне законодавство не передбачає - для розрахунку беруться показники зарплат за весь період персоніфікації (з 01.07.2000 року), частина з них оптимізується - з розрахунку виключаються до 10% місяців з низькими коефіцієнтами. Можливо у Вашому випадку буде доцільно застосувати п'ятирічку зарплат до 2000 року - в тому разі, якщо така наявна та її середній коефіцієнт зарплат більший, ніж середній коефіцієнт за період персоніфікації.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# мирослав 19.05.2017, 22:14
Які документи слід подати до ПФУ ,щоб перерахували пенсію після 24 місяців
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 25.07.2017, 19:22
Цитую мирослав:
Які документи слід подати до ПФУ ,щоб перерахували пенсію після 24 місяців

На даний час достатньо заяви про перерахунок.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Надія 19.07.2017, 23:01
Підкажіть будьласка, чи можу я вімовитись від "Пятирічки" до 01.07.2000 року. Вийшла на пенсію в січні 2010 року. Стажу після 01.07.2000 року у мене достатньо - 114 місяців. Якщо да, то що просити в заяві: перерахунок пенсії чи що? Після виходу на пенсію не працювала. З повагою, Надія.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 01.08.2017, 20:53
Цитую Надія:
Підкажіть будьласка, чи можу я вімовитись від "Пятирічки" до 01.07.2000 року. Вийшла на пенсію в січні 2010 року. Стажу після 01.07.2000 року у мене достатньо - 114 місяців. Якщо да, то що просити в заяві: перерахунок пенсії чи що? Після виходу на пенсію не працювала. З повагою, Надія.

На практиці є випадки, в яких пенсійний фонд приймає звернення про відмову від п’ятирічки без будь-яких застережень та нараховує пенсію в новому розмірі з наступного за зверненням місяця, так і випадки, в яких відмовляє з різних причин. Зокрема (на нашу думку безпідставно) посилаючись на те, що відмовитись від п’ятирічки можливо при перерахунку за ч.4 ст. 42, із набуттям 24 місяців стажу з моменту попереднього нарахування/пер ерахунку пенсії, тощо – в таких випадках, особливо якщо різниця розміру пенсії з п’ятирічкою та без неї суттєва, доцільно звернутися до суду. В своїх зверненнях ми просимо «виключити з розрахунку період з … до …».
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Александр 22.10.2017, 16:43
Добрый день, вопрос следующего характера мой отец был на пенсии (бывший военный) я учился тоже на военного (курсант ) с 2008 по 2012 год. Пенсию получал(мать получала) до моих 18 лет (до 2009 года) потом перестали платить сказали в свези с тем что мне выполнялось 18 лет и я учусь на полном государственном обеспечении, сейчас прочитал закон и понимаю что в соответствии с статьями 37 пункта 4 что положено было получать до конца учобы тойсть до 23 лет ( 50 % в соотвествии с статьей 39 пункт 2)что мне надо сделать чтобы мне выплатили за 3 года и вообще или мене выплатят где я могу взять документы где подтверждают про то что мне платили только до 2009 года? Заранее спасибо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Александр 23.10.2017, 14:21
Мне 59 лет. 08.04.2018 исполнится 60 лет. Общий трудовой стаж - 42 года.
С 03.10.1984 г. по 20.05.1996 г.- работал в Тресте "Київміськбуд-1"
С 03.10.1984 по 11.04.1985 г - принят на должность мастера
С 12.04.1985 по 24.03.1988 г .назначен прорабом
С 25.03.1988 по 28.11.1991 г. назначен старшим прорабом ( работал на строительстве Диагностическог о центра и Киевской городской больницы №31 на ул.Кондратюка ).
Вопрос; Могу ли я выйти на пенсию в этом (2017) году, т.е. на 4 месяца раньше, чем мне исполнится 60 лет используя Список №2, чтобы при начислении пенсии использовать к-т = 1,35, а не к = 1, который начнет действовать с 2018 года.
Если да, то какие документы необходимо иметь для предоставления в ПФ.
Спасибо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Микола 24.10.2017, 03:06
Добридень, шановні!
На пенсію вийшов 2010 року. 60 місяців узяв з періоду до 1991 р. Пенсію нарахували, виходячи с середньої зарплати на 2007 рік (так розпорядилася прем*єр Тимошенко).
ЗАПИТАННЯ: чи можу я наполягти на перерахуванні пенсії з причини, що хочу надати "кращі" 60 місяців - з того ж таки сnажу до 1991 р.? І найголовніше: з якої середньої зарплати мні пенсію нарахують: 2007-й, як тоді це робили, 2010-й, коли я її оформляв чи 2017-й, коли робився перерахунок?
Щиро вдячний!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# микола 01.11.2017, 20:39
у 2011 році були масові позови щодо перерахунку доплат до пенсії відповідно до статті 39 ЗУ "Про статус і соц. захист громадян, які постраждали..." і в постановах суду зобов'язували ПФУ зробити перерахунок з 22.09.2010 . Чому зараз не можна подати позов з урахуванням цих норм, за минулі періоди, вони мали обмеження по дії в часі???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Микола 02.11.2017, 09:43
Щиро вдячний!!!
І, даруйте, ще одне запитання.Уже з приводу пенсії дружини.
Оформляла її в 2006 р. Стаж довідками підвердила (ми працювали в Туркменістані, Узбекистані, РФ, які стали іноземними державами, і отримати папери - ой, як непросто). А от "зібрати" докупи 60 місяцв стажу тоді не вдалося. Пенсію призначили, виходячи із того, що стажу 2 роки.
Згодом "програму масксимум" виконали. 30 жовтня відвідали свого (Подільського) відділення пенсійного фонду. Відовідь: ніхто ці папери переглядати не буде!
Чи законно це?
Особисто у мене склалося "неправове" враження, що існує негласна вказівка тим, хто працював на "клятий соціалізм", нічого не переглядати...
З повагою,
Микола.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Микола 02.11.2017, 09:50
...Ще одна притичина. Скористався нагодою ізареєстрував на сайті ПФ широко розрекламований персональний кабінет. Отримав папірець з переліком послуг.Серед буквально "мотлоху" вигідно вирізнялася одна, а саме: "отримувати інформацію щодо умов, розміру, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії". І що ж?!
Співробітниця, яка мене реєструвала, каже: "Оцю послугу ми НЕ надаємо".
Виникає справедлива, як на мій погляд, думка: чому?!! І відповідь: а ому, що там таке беззаконня, що ПФ боїться зливи судових позовів, які доведеться задовольняти.
Але ж з відвертим беззаконням треба боротися. Як, якщо більшість з нас, ошуканих, не юристи?
З повагою,
Микола.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# роман 06.03.2018, 13:44
у мене є запис у трудові робота апаратчиком-хло рування в особливо-важких умовах праці з 1983 по 1988 роки до того служба в арміі чи маю право на пільгову пенсію
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 06.03.2018, 18:26
Цитую роман:
у мене є запис у трудові робота апаратчиком-хлорування в особливо-важких умовах праці з 1983 по 1988 роки до того служба в арміі чи маю право на пільгову пенсію

В тому випадку, якщо я правильно зрозумів вхідні дані (1961 року народження, 5 років роботи за списком № 2, 2 роки строкової служби) - за наявності необхідного страхового стажу відповідно до п. 2 ст. 114 страхового закону Ви маєте право на зменшення пенсійного віку на 1 рік за кожні два з половиною роки роботи за списком № 2. Відповідно, за нявності повних 7 років, не вистачає пів року стажу за списком № 2 для призначення пенсії в цьому році, однак достатньо для призначення із набуттям віку 58 років. Більш точно можна сказати, ознайомившись з наявними у Вас документами.
Одночасно хочу зазначити, що необхідне роз'яснення у Вашому випадку також може надати пенсійний фонд.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Світлана 14.03.2018, 18:53
Добрый вечер. моей маме 69 лет. в этом месяце на почте не выплатили пенсию, 1705 грн. говорят, что инспектор пенсионного фонда выдал такое распоряжение. что пенсия у нее чернобыльская и нет подтверждения того, что она перебывала на работах по ликвидации аварии на ЧАС. то есть 32 года было подтверждение, а теперь пропало. она несколько раз проходила проверки и ей меняли удостоверение, а сегодня - по сути, ее лишили средств к существованию. найти никаких концов не можем. просят предоставить мин. трех свидетелей, что она там была. и это после 32 лет. Мама после инсульта, практически не выходит из дому и получала "огромную" пенсию до января 2018 года - 1430 грн. ей пересчитали на 1705 - вообще не выплатили. Куда нам обращаться и что можно сделать? Стаж работы у нее 30 лет на заводе. были в пенсионном фонде на Каштановой. Там ничего не знают. говорят, пенсия начислена - куда нам дальше идти? Ходили в собес - говорят нет подтверджения статуса, но и по запросам - нет и опровержения. Предприятие просто не ответило. Что делать таким пенсионарам, которые имели только один вид дохода пенсию - теперь вообще лишены всего?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Igor 19.03.2018, 10:58
Цитую Світлана:
Добрый вечер. моей маме 69 лет. в этом месяце на почте не выплатили пенсию, 1705 грн. говорят, что инспектор пенсионного фонда выдал такое распоряжение. что пенсия у нее чернобыльская и нет подтверждения того, что она перебывала на работах по ликвидации аварии на ЧАС. то есть 32 года было подтверждение, а теперь пропало. она несколько раз проходила проверки и ей меняли удостоверение, а сегодня - по сути, ее лишили средств к существованию. найти никаких концов не можем. просят предоставить мин. трех свидетелей, что она там была. и это после 32 лет. Мама после инсульта, практически не выходит из дому и получала "огромную" пенсию до января 2018 года - 1430 грн. ей пересчитали на 1705 - вообще не выплатили. Куда нам обращаться и что можно сделать? Стаж работы у нее 30 лет на заводе. были в пенсионном фонде на Каштановой. Там ничего не знают. говорят, пенсия начислена - куда нам дальше идти? Ходили в собес - говорят нет подтверджения статуса, но и по запросам - нет и опровержения. Предприятие просто не ответило. Что делать таким пенсионарам, которые имели только один вид дохода пенсию - теперь вообще лишены всего?

На даний час Ваша мати набула право на пенсію за віком на загальних засадах, тому статус потерпілої внаслідок ЧК впливає в першу чергу на розмір пенсії, але не на набуття права її отримувати. Можу припустити, що проблема стосується доставки пенсії. Щодо підтвердження перебування на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пропоную перевести спілкування з пенсійним фондом в площину письмової переписки - з метою отримати документально оформлену відповідь по суті питання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
 
 
# Юрiй 03.12.2018, 11:25
Здравствуйте! С даты вихода граждан в так называемой правовой Украине на пенсию, происходит постоянный пенсионный геноцид на
протяжении 27 лет!!!Я помню В СССР функционировал прокурорский надзор, который следил за соблюдением законности и ставил на место чиновников.Боль ше слов нет чтобы перечислять беспредел прошлой и сегоднящей власти. Как говорится преступная эстафета продолжает... Граждане! включайте мозги...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата