Умови призначення пільгової пенсії особам, які працювали в районах Крайньої Півночі Друк e-mail
Четвер, 20 серпня 2015, 00:00

Говорячи про пільги щодо пенсійного забезпечення для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі потрібно розуміти, що їх умовно розподіляють на пільги пов'язані з правом дострокового виходу на пенсію та пільги при обчислені страхового стажу.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 15:49
 
Перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення, винесеного на користь пенсіонера Друк e-mail
Середа, 25 березня 2015, 00:00

Мова піде про ситуації, в яких рішення суду на користь пенсіонера набрало законної сили: рішення виконується, пенсіонер отримує пенсію в належному йому розмірі, але пенсійний фонд або підприємство (наприклад коли останнє виплачує частину пенсії, призначеної на пільгових умовах) намагаючись уникнути пенсійних виплат відшуковують додаткові відомості, документи та звертаються до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Розглянемо поняття нововиявлених обставин як інститут процесуального права та можливі способи побудови аргументації перед судом для захисту законних прав пенсіонера.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:39
 
Судовий спір з пенсійних питань: позовні вимоги Друк e-mail
П'ятниця, 06 лютого 2015, 12:50

Адміністративний позов складається з вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частини. Досить часто резолютивна (прохальна) частина позову не повністю відображає бажаний позивачем результат, який він хоче отримати звертаючись до суду. Це пов’язане з рядом обставин, які безпосередньо залежать від розуміння позивачем суті спору та його обізнаності про обсяг повноважень органу державної влади, до якого він позивається.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 15:49
 
Оптимізація пенсії: договір про сплату ЄСВ Друк e-mail
Четвер, 22 січня 2015, 11:36

Практика застосування механізму добровільної сплати єдиного соціального внеску, добровільної участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування на даний час не є цілком усталеною та має різні тлумачення – тому відповідну інформацію про нього для кожного конкретного випадку на практиці краще отримати в податковій за місцем проживання. Ми не будемо детально розглядати умови укладання договору про сплату ЄСВ - зосередимось на ситуаціях, в яких укладання такого договору може бути застосовано для оптимізації розміру пенсії.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:39
 
Поворот виконання рішення суду в пенсійних справах Друк e-mail
Вівторок, 26 серпня 2014, 11:49

Поворот виконання рішення суду – механізм, який використовується пенсійним фондом з метою стягнути з пенсіонера кошти, виплачені йому за рішенням суду. Існує позитивна практику захисту законних інтересів пенсіонерів у цій категорій справ.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 15:48
 
Підтвердження стажу роботи за відсутності записів в трудовій книжці Друк e-mail
Вівторок, 19 серпня 2014, 18:11

Основним документом, який підтверджує стаж роботи до 01.01.2004 року є трудова книжка. Існують випадки, коли при оформленні окремих записів в трудовій книжці, в тому числі через людський фактор, допускаються помилки, внаслідок чого управління пенсійного фонду за місцем проживання відмовляється зараховувати окремі періоди стажу. Розглянемо порядок дій для підтвердження стажу роботи в такій ситуації.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:40
 
Збереження медичного стажу на військовій службі Друк e-mail
Понеділок, 07 липня 2014, 17:56

Перелік категорій осіб, які мають право на пенсію за вислугу років визначається Законом України «Про пенсійне забезпечення», зокрема п. е ч. 1 ст. 55 містить бланкетну норму права:

«працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку».

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 15:48
 
Пенсія підприємців та зарплата “нулями” Друк e-mail
Субота, 10 грудня 2011, 12:48

Мова піде про випадки, в яких при нарахуванні пенсії особам, які з 01.01.2004 року здійснювали підприємницьку діяльність, пенсійний фонд до суми коефіцієнтів зарплат додає коефіцієнти, розраховані шляхом ділення фактичних відрахувань з сум сплаченого (фіксованого, єдиного) податку на середню заробітну плату в цілому по країні. Якщо відрахування менші від мінімальних, коефіцієнти зарплат (принцип розрахунку яких, на відміну від заробітної плати, однаковий для всіх пенсіонерів) в такому разі буде близьким до нуля. Виникає ситуація, в якій при розрахунку розміру пенсії підприємця, наприклад за період з 01.01.2004 року по 01.01.2011 року, враховуються 84 низьких коефіцієнти зарплати та лише кілька місяців стажу, пенсія нараховується в меншому розмірі ніж та, яку б отримував підприємець не здійснюючи за вказаний період трудової діяльності та не сплачуючи жодних відрахувань до пенсійного фонду. Спробую пояснити, чому, на мою думку, дані дії є протиправними.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:34
 
Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам Друк e-mail
Четвер, 03 листопада 2011, 21:44

Стаття частково втратила актуальність

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що у разі, коли пенсіонер після виходу на пенсію продовжує працювати та додатково набуває 24 календарні місяці страхото стажу від моменту нарахування пенсії, він здобуває право здійснити перерахунок розміру своєї пенсії включивши таким чином до цього розрахунку новий стаж.

В цій статті розглядаються різні юридичні тлумачення порядку такого перерахунку, які виникли протягом останніх років, зокрема порядок застосування при перерахунку пенсії працюючого пенсіонера показника середньої заробітної плати в цілому по Україні.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 15:47
 
Про судову практику в справах щодо перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам Друк e-mail
Четвер, 15 вересня 2011, 09:55

Стаття частково втратила актуальність

Відпрацювавши додатково два роки після призначення (перерахунку) пенсії кожний пенсіонер має право на перерахунок своєї пенсії. Починаючи з 2009 року держава «обділяє» працюючих пенсіонерів. У отриманих ними після перерахунку сумах пенсії не вистачає декількох сотень гривень, у деяких випадках - більше тисячі гривень.  Держава, в особі органів влади, незаконно та свідомо не доплачує останнім передбачені Законом гроші, змушуючи їх звертатися за захистом своїх порушених прав до суду.

Протягом останніх років склалася певна судова практика розгляду справ за позовами працюючих пенсіонерів до пенсійного фонду про проведення перерахунок пенсії у відповідності до норм чинного законодавства.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:33
 
Вихід на пенсію за віком на пільгових умовах Друк e-mail
П'ятниця, 10 грудня 2010, 09:00

Стаття редагується

Останнє оновлення на Понеділок, 21 вересня 2015, 22:10
 
Перерахунок пенсій Друк e-mail
Середа, 15 вересня 2010, 14:52

Застереження! Це лише короткий нарис в цілому про поняття розрахунку розміру пенсії паралельно до перерахунку/нарахування, яке здійснюють регіональні управління Пенсійного фонду України. За змістом стаття орієнтована на людей, які вперше стикнулися з подібними питаннями, прагнуть розібратися в нових для себе термінах, отримати загальне розуміння ситуації, визначитись у подальших діях щодо захисту своїх прав відповідно до чинного законодавства.

Останнє оновлення на Вівторок, 08 вересня 2015, 09:39